Gelinler İçin Kişisel Bakım

Sağlık ve güzellik için bakımın yanı sıra sağlıklı bir beslenme şart. Sağlıklı beslenme ile cildiniz güzelleşir ve kendinizi de daha canlı hissedersiniz.

Kişisel Bakım

Kişisel bakım herkesin yapması gerekli bir uygulama. Düğün öncesi yaptığınız bakımları hayatınıza dâhil etmeli ve her zaman genç görünmeyi keşfetmelisiniz. Yediğiniz ve içtiğiniz her şeye dikkat etmelisiniz. Sonbahar için özellikle daha sağlıklı bir beslenme gerekli. Cilt kuruluğunun önüne geçersiniz.

sonbahar gelinleri

sonbahar gelinleri

Cilt Güzelliği

İnsan bedeni özellikle duruşu, yeme alışkanlığı ve uyku düzeni toplamıyla kendini daha sağlıklı belli eder. Bakımlı görünmek özellikle yenilen besinlerle ilgili. Kozmetik ise daha sonrasında olacak aşama. Cildin gergin ve bakımlı olmasında en etkili olan durum içilen su miktarı. Düzensiz bir uyku ise gözaltı torbalarına neden olur ve cildi soluk gösterir.

Kişisel Bakım Alışkanlığını

Bilinçli bir bakım şarttır. Beden sağlığının yanı sıra ruhunuza da bakım yapın ve olumlu düşünün. Bakım yaparken zevk alın ve nazikçe cildinize davranın. Spor yapmak ve dengeli beslenme çok önemli. Alışkanlık haline getirmelisiniz. Saç sağlığı için özellikle vitaminli beslenmek gerekli. Sigara ve aşırı alkol tüketiminin cilde zararları büyük.

kişisel bakım

kişisel bakım

Evlilik Hazırlığı

Evlilik hazırlığına girdiğiniz zaman bakımın öneminin ne kadar büyük olduğunu anlarsınız. Sağlıklı ve bilinçli bir yaşam alışkanlığı kazanmalı ve bunu hayatınıza yaymalısınız. Kendinize ne kadar özen gösterirseniz ileri zamanda çocuklarınız aynı bilinçle büyür.

Hareketli Olun

Kendi yaşam planınıza uygun egzersiz programlarını hayatınıza mutlaka katın. Tempolu yürüme, yüzme ya da ağırlık çalışmaları ile vücudunuz kısa sürede toparlanır. Yoga ise ruhunuzu rahatlatır. Beden sağlığınız kadar ruh sağlığına da çok büyük önem verin.