Gelinin Güzellik Reçetesi Nedir?

Düğün yaklaşmadan cilt ve beden sağlığınız için, vücudunuzu içten de temizlemeli ve toksinlerden arınmalısınız. Formunuza dikkat ederek, düğün gecesi harika görünmeniz mümkün.

Doğal Güzellik İçin Yapılacaklar

Doğal bir görünümden asla ödün vermeyin. Saçlarınız, makyajınız ne kadar mükemmel olsa da mutlaka düzenli ve doğal bir beslenme ile harikalar yapabilirsiniz. Bazı püf noktalarını bilmeniz sizlerin daha güzel görünmesini sağlayacak.

gelinin güzellik reçetesi

gelinin güzellik reçetesi

Yeşil Çay

Diş eti iltihabı olanlar özellikle kuru üzüm bol miktarda yemeli. Antioksidan özelliği dolayısı ile bakterilerin oluşumunu önler. 1 bardak yeşil çay ise diş eti hastalıklarından sizleri korur. Büyüleyici bir gülümseme için mutlaka kuru üzüm ve yeşil çay reçetesini düzenli uygulayın.

Cilt Sağlığı İçin Öneri

Soya fasulyesi ve baklagiller zengin izoflavon kaynağıdır. Cildin sıkı görünmesini sağlar. Haftada iki kez kuru baklagiller tüketerek cildinizi daha gergin hale getireceksiniz. Sardalye ve somon ise düğün öncesi mutlaka sık şekilde tüketilmeli. Kolajen dokunun daha sağlam olmasında yardımcı olur.

güzellik ve sağlık

güzellik ve sağlık

Gözler İçin Salatalık Maskesi

Gözlerinizin şiş görünümünü yok eden salatalık dilimleri ile daha güzel gözlere sahip olacaksınız. Göz çevresini canlandırır ve canlı bir görünüm almanızı sağlar. Maydanoz ise hem yüksek oranda C vitamini içeriri hem de antioksidan kaynağı. Düzenli olarak tüketebilirsiniz. Maydanoz sevmeyen ise özellikle elma ve fesleğen tüketmeli.

Vişne Suyu

Vişne suyu cildi canlandırdığı gibi toksinlerden kurtulmanızı da sağlar. Yatmadan önce tükettiğiniz bir su bardağı doğal vişne suyu ile çok rahat bir uyku çekersiniz. Günde 8 saat uyuyanların ciltleri daha sağlıklı göründüğü bir kesin. Cilt bakımının yanı sıra uyku düzeni de cildi canlı gösterir.