Gelinin Annesi İçin Elbise Fikirleri

Düğün denildiği zaman genel olarak insanların akıllarına ilk olarak gelen şey gelin ve damat oluyor. Halbuki aileler de bu mutlu günde neredeyse çift kadar heyecanlanırlar. Gelinin annesi ise bir taraftan kızının kusursuz görünmesini sağlamak için elinden geleni çabalarken diğer bir taraftan da düğünde gelinden sonraki en şık kadın olmak ister.

Valide Sultanlar İçin

Şık ve kusursuz bir balo salonunda yapılacak düğünlerde seçilecek elbiseler abiye olmalı. Düğünün temasına uygun olacak kıyafet ve aksesuarlar ile gelinin annesi olduğunuzu herkes kıyafetinizden anlamış olacak.

Kır Düğünleri İçin

Yapılacak olan kır düğünlerinin en önemli kuralı, rahat olunması. Huzurlu, sakin düğünler için gelinin annesinin sade ve şık bir kıyafet seçmesi gerekiyor. Keten ya da ipekten yapılan abiye, taze çiçekli topuz ile birleştirilebilir.

gelinin annesi için elbise fikirleri

Kendine Güvenen Kadınlar

Vücuduna güvenen gelin anneleri askısız ya da mini elbiseleri tercih edebilir. Özellikle de yaz aylarında yapılacak olan bir düğün için dizin üzerinde bitecek abiye ile ipek bir şal istenilen güzel görüntüyü ortaya çıkartacaktır. Düğün zamanı ise herhangi bir sorunun meydana gelmesini engellemek adına mutlaka giyilecek kıyafete uygun renkte şal bulundurulmalı.

Kendini Genç Hissedenler

Gelinin annesi denildiği zaman insanların akıllarına her zaman yaşlı kadınlar geliyor. Halbuki bunun tam tersi, gelin annesi de çift ile birlikte yeni bir döneme giriyor. Bundan dolayı annenin de kutlamalara katılması gerekmekte. Gösterişten uzak ve sıcak renklerde bir kıyafet seçimi yapılmalıdır. Yaz aylarında seçilecek straplez elbise dantel bir bolero ile tamamlanabilir, kış aylarında ise vücudu saracak düze bir elbise tercih edilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken diğer bir şey ise hafif bir makyaj olmalı.

gelinin annesi için elbise fikirleri

Rengarenk Anneler

Genellikle gelin annelerinin büyük bir kısmı bu günde siyah renkli elbiseler arasından seçimlerini yaparlar. Halbuki bu son derece yanlış bir düşünce. Çünkü çocukların en mutlu günlerinde neşenin ve eğlencenin belirginleşmesi adına mümkün olduğu kadar renkli elbiseler seçilmeli. Soft ve pastel tonların birlikte kullanılması sonrasında ortaya tam anlamıyla istenilen görüntülerin çıkması da sağlanmış olur.