Gelin Şapkaları

Düğün aksesuarlarının en gözde ve şık detaylarından birisi de şapkadır. Gelin görüşünü tamamlayan şapkalar kullanılan diğer aksesuarların dışında oldukça şık bir görünüm sağlıyor. İşte bu aradığınız şapka çeşitleri….

Kafes Duvaklı

Adından da anlaşılabileceği gibi kafes şapkalar kafes duvakların bir şapka modeline geçirilmesiyle takılıyor. Siz de böyle bir model düşünüyorsanız gelin şapkalarına ve resimlerine barak bilgi alabilirsiniz. Aynı şekilde bu farklı modellerden yararlanarak kendi tarzınızı da elde edebilirsiniz.

kafesli şapka

kafesli şapka

Gösterişli Şapka Modelleri

Eğer ihtişamlı ve göze çarpan detaylardan hoşlanıyorsanız abartılı ve gösterişli şapkalar tam size göre… Özellikle yaz düğünlerinde şemsiyeyi de andıran bu şapkalar sizi güneşin etkisinden de kurtaracak. İsterseniz aksesuar olarak seçeceğiniz detayları kendinizde farklı sitelerden bilgi alarak oluşturmanız mümkündür.

gösterişli şapkalar

Minik Şapkalar

Son dönemlerde oldukça trend olan bu minik silindirli şapkalar başınızın yan tarafına eğik olarak kombinlendiğinde oldukça şıklık yaratıyor. Bu aksesuarlarla hem sofistik hem de sevimli bir görüntü elde edebilirsiniz. Tabi seçeceğiniz modern gelinlikte bu şapkaya bütünlük katacaktır.

Sevimli Melon Şapkalar

Bu model şapkaların en iyi örneğini belki de Atatürk’ten ve Charlie Chaplin’de görebilirsiniz. Bu tarz şapkaları günlük kombinlerinizde de kullanabileceğiniz gibi görkemli modelleriyle gelinlik konseptlerinizde de kullanabilirsiniz. Bu şapkaların en sevimli hallerini soracak olursanız kesinlikle uçlarının kıvrık detayları diyebiliriz.

melon şapkalar

melon şapkalar

Tüylü Şapka Modelleri

Gelin şapkasında yer alan tüylerin kısa, uzun, çok abartılı veya sadeliğini kendi tarzınıza göre belirlemeniz gerekir. Örneğin: İhtişamdan ve şatafattan yana bir tarzınız varsa tüyleri uzun taş detaylarıyla hareketlilik kazanmış şapkalara yönelebilirsiniz. İsterseniz tüylerin rengini ve modeli ayakkabılarınızla veya çantanızla da kombinleyebilirsiniz.