Gelin Saçı ve Makyajı

Aylardır hazırlandığınız düğününüzde mükemmel görünmek için gelin saçı ve gelin makyajının çok önemli olduğunu biliyorsunuz.

gelin saçı

gelin saçı

Saçınızı ve makyajınızı yapacak olan firmayla anlaşmadan önce bazı detayları konuşmanız gerekiyor. Böylece hem doğru firmayı seçtiğinizden emin olacaksınız hem de saçınız ve makyajınız beklentilerinizi karşılayabilecek. Peki, firma ile neleri konuşmalısınız? En önemli olanları sizlere bu yazıda aktarıyoruz!

Gelin Olmak

Saçınızı ve makyajınızı yapacak olan kişiyle bir görüşme yapmalısınız. Bu görüşmede kendinizden bahsetmekten çekinmeyin. Kişisel tarzınızı net olarak ortaya koymalısınız. Böylece size en uygun gelin başı modeli ve gelin makyajı seçenekleri çok daha net ortaya çıkacaktır.

gelin makyajı

gelin makyajı

Gelin olmanız, tarzınızın dışına çıkmanız gerektiği anlamına gelmez. Bambaşka biri gibi görünmek yerine yine kendiniz gibi görünebileceğinizi unutmayın! Bunun için saç ve makyajınızı yapacak olan kişinin sizi biraz tanımasına izin verin.

Saç ve Makyaj Modelleri

Beklentilerinizi ortaya koymaktan çekinmeyin. Saçınızı ve makyajınızı yapacak olan kişi elbette daha önce defalarca gelin başı ya da gelin makyajı çalışmasına imza attı.

saç modeli

saç modeli

Fakat siz hiç tanımadığı, bilmediği ve beklentileri hakkında fikir sahibi olmadığı birisiniz. Sizi tanıma aşamasını daha hızlı geçmek için beğendiğiniz saç ve makyaj modellerini açıkça söyleyin, hatta gösterin. Ancak uzmanların önerilerine de kulak verin.

Küçük Makyaj Hileleri

Saçınızın ya da yüzünüzün bazı bölümlerini beğenmiyor olabilirsiniz. Tüm bunları firma ile görüşme esnasında söylemeniz, sizin beğenmediğiniz bölümlerin arka plana itilmesini sağlayabilir. Örneğin alnınız çok açıksa ve gizlenmesini istiyorsanız, kuaförünüzün alnınızı kapatacak saç modellerini size önermesini sağlar.

makyaj hilesi

Burnunuzu beğenmiyorsanız burun hatlarını incelten, kısaltan küçük makyaj hileleri uygulanabilir. Bunun için yüzünüzde ya da saçlarınızda neyi beğendiğinizi ve neyi beğenmediğinizi söylemeniz gerekiyor.

Prova Yapmak

Gelin başı ve gelin makyajı provasının önemli olduğunu sürekli vurguluyoruz. Prova sizi memnun etmek için var. Örneğin düğünde daha bronz görünmek istiyor olabilirsiniz. Fakat bu bronzluğun size ne kadar yakışacağını bilemezsiniz. Fakat makyaj provası yapılırsa yanılıp yanılmadığınızı net olarak görebileceksiniz. Aynı husus saç modelleri için de geçerli. Emin olun, prova sadece sizi değil saçınızı ve makyajınızı yapacak olan uzmanı da rahatlatacaktır.

Ödemeyi Önceden Konuşun

Tüm detayları görüştükten sonra mutlaka ödemeniz gereken ücreti ve size bir indirim uygulanıp uygulanamayacağını görüşmelisiniz. Çünkü çok sade bir gelin başı modeli ve büyük çabaya gerek bırakmayan bir gelin makyajı seçmiş olabilirsiniz. Bu durumda size indirim uygulanabilir, neden indirim fırsatını kaçıracaksınız?