Gelin Saçı Modelleri

Gelinlik modelini seçtiniz. Düğün konsepti de tamam. Peki, ya saçlarınız? Gelin adaylarını düğün öncesi en çok düşündüren 2 husus: gelinlik modeli, saç modeli… Önce gelinlik tercihi yapılır ki yüksek olasılıkla siz de gelinliğinizi çoktan seçtiniz. Sonrasında ise gelinliğin tasarımına, düğünün konseptine, gelin adayının yüz şekline en uygun saç modelinin hangisi olacağı sorusuna sıra gelir.

gelin saçı

gelin saçı

Eğer saçlarınızın rengini değiştirmek, modelini yenilemek gibi düşünceleriniz varsa bu uygulamaları asla son haftaya bırakmayın. Minimum 2 ay öncesinden bu yenilikleri yapmalısınız. Olur ya, beğenmezsiniz, kendinize yakıştıramazsınız. Bu durumda saçınızı yenilemek için bol miktarda vaktiniz olur.

İhtişamlı Saç Modeli

Prenses modeli bir gelinlik seçtiyseniz, kır düğünü yerine salon düğünü yapmaya karar verdiyseniz, düğününüzde güzel ve asil görünmek size yetmiyorsa, tam bir prenses edasına bürünmek istiyorsanız gösterişli bir topuz ve bir taç kullanın. Taç yerine yeni trend gelin başı aksesuarlarını da tercih edebilirsiniz. Hafif dağınık ancak kabarık topuzlar beklentinizi karşılar.

Topuz Modeli

Dalgalı saçı kendinize her daim yakıştırıyorsanız, düğün gecesinde de saçlarınızı bu doğal görünümden mahrum bırakmayın. Saçlarınıza doğal dalgalar kazandırabilir ve yine topuz modellerini uygulayabilirsiniz. Örneğin yarım topuz hem yüzünüzü ön plana çıkarır hem de saçınızdaki dalgaları gölgede bırakmaz.

topuz

topuz

Alından geçirilen parlak zincirler de dalgalı saça en çok yakışan aksesuarlar arasında yer alıyor. Kuaförünüzle küçük bir deneme yapmaya ne dersiniz? Dans ederken saçlarınızın nasıl uçuşacağını hayal edin. Tıpkı deniz kızı gibi…

Daha İddialı

Kısa saçın konforundan vazgeçmeyen gelin adaylarını da unutmadık! Özellikle kaynak saç yaptırma fikrine sıcak bakmayanlara sesleniyoruz. Saçlarınızı hızla uzatacak formüllerin peşinden koşmayı bırakın. Duvağınızı kafanızın arka kısmına takabilir ve bu sayede kabarık saç görünümü ile aynı etkiyi elde edebilirsiniz. Ayrıca çok kısa saçlara sahip olsanız dahi aksesuarlar kullanabiliyorsunuz. Kısa saçlı gelin adaylarının da mutlaka kuaförde birkaç deneme yapması gerekir.

Renkli Saç Örgüleri

Örgülü gelin başı modelleri hem romantik hem de masum bir hava yaratır. Bu etkiyi bırakmak isterseniz deneyin ve saç örgüsünün nasıl muhteşem bir gelin başı modeline dönüştüğünü kendiniz görün.

örgü saç modeli

örgü saç modeli

Özellikle kır düğünü yapacak olanların örgülerin gücünü hafife almamasını dileriz. Ancak sıkı örgüler yerine daha gevşek özgürler tercih ederseniz saçlarınızın hoş görünümü uzaktan da net olarak görünebilir.

Özgür Saçlar

Ne olursa olsun, doğallıktan vazgeçemeyenleri de elbette unutmadık! Süslü, gösterişli saç modellerine “hayır” diyorsanız saçınızın sadece daha düzgün görünmesini sağlayan bir modeli uygulayabilirsiniz. Doğal saçlara en yakışan aksesuar kuşkusuz çiçekler oluyor.

özgür

özgür

Saçlarınızı doğal ve özgür bırakırsanız düğün sonuna dek bozulacağı endişesi de yaşamamış olursunuz. İnce şerit halinde bir örgü ya da burgu saçlarınızın doğal görünümü şahlandırabilir. Küçük detayları denemekten korkmayın!