Gelin Saçı Aksesuarı

Gelin saçı konusunda her ne kadar ekstra bir detay gibi dursa da aksesuar seçimi oldukça önem taşır. Doğru aksesuar seçimi ile sizde mükemmel bir uyum yakalayarak şıklığınızı ortaya koyabilirsiniz. Gelinin en tamamlayıcı noktalarından birisi de saçıdır. Netice de saçın gelinlikle bütünlük oluşturacak modelini yakalamak her zaman tercih edilir bir durumdur.

gelin saçı

gelin saçı

Her zaman gelinlik ön plana çıksa da makyaj ve saçta önem taşıyan diğer detaylar arasında yer alır. Sizde dikkat edilmesi gereken kriterlere uyum sağlayarak gelinliğinizle ve konseptinizle bütünlük oluşturacak gelin saçı modeli oluşturabilirsiniz. İşte tam bu noktada saçın daha belirgin ortaya çıkmasına yardım edecek aksesuarlara başvurulabilir. Doğru ve yerinde aksesuar seçimi ile tüm gece gözleri üzerinize çekmeye ne dersiniz?

gelin saçı modeli

gelin saçı modeli

Günümüzde gelin başı konusunda oldukça fazla alternatifler var. Ancak önemli olan bunlar arasından en doğru ve yerinde olan seçimi yapmak. Bu konuda yetersiz olduğunuzu düşünüyorsanız siz de bu yazıdan sonra daha rahat karar verebileceksiniz.

Duvaklar

Duvak da yine gelinin ayrılmaz parçaları arasında yer alır. Ancak duvak seçimi düğünün yapıldığı mekanın özelliğine göre seçildiğinde her zaman daha kusursuz olacaktır. Tabi yine gelinliğin özelliği de duvakla bütünlük oluşturabilmesi gerekir. Örneğin: Gelinliğin arka detayı uzun ve yerleri sürüyen özellikte ise bunu ön plana çıkaran en önemli aksesuar duvaktır.

duvak modeli

duvak modeli

Yine duvaklarda kendi arasında farklı çeşitlere ayrılır. Örneğin:  Parmak uçlarına kadar inen duvaklar, upuzun yerleri sürüyen duvaklar veya bele kadar inen duvaklar bunlardan birkaçı… Duvak konusunda kararsız kalıyorsanız gelinlik ve saç modelinizden sonra uygun tercihi bir tasarımcıdan yardım alarak çözebilirsiniz.

Saç Modelleri

Her gelin gibi sizde düğün günü farklı ve ihtişamlı bir şıklığa bürünmek isteyebilirsiniz. Ancak yine her gelin gibi düğün gününün eğlenceli ve özel olduğu kadar yorucu olduğunu da unutabilirsiniz. Netice her kadın gibi siz de yaşamadan o yorgunluğu tadamazsınız. O nedenle bu yazıda bir nebze olsun size düğüne bu açıdan da bakmanızı sağlayalım.

saç modeli

saç modeli

Gelin saçı konusunda kişinin tercihi ve tarzı ön plana çıkabileceği gibi aynı zamanda rahat etmesini sağlayacak modellere yönelmesi gerekir çünkü gece boyunca eğlenmek, zıplamak ve oynamak belli bir saatten sonra hem yorulmaya hem de bitap düşmeye yol açacaktır. İşte bu bağlamda bakıldığında son yıllarda gelin başlarında önemli değişikliklere gidildi. Artık gelin olacak bayanlara doğallığın ve sadeliğin ağır bastığı gelinlik ve saç modelleri öneriliyor.