Gelin Makyajı Yapımı

Gelin makyajı başlı başına bir profesyonellik gerektiriyor. Bu alanda başarısını ispatlamış olan profesyonel makyaj uzmanları, gelin adaylarına neler öneriyor, biliyor musunuz? Profesyonellerin makyaj önerilerini sizler için derledik.

Cilt Sağlığı

İstisnasız tüm makyaj uzmanlarının sıklıkla altını çizdiği en önemli husus, cilt bakımı ve cilt temizliği… Üstelik sadece gelin adaylarına değil, tüm bayanlara ciltlerine iyi bakmalarını öneriyorlar. Bu sayede hem yapılan her makyaj daha kusursuz görünür hem de cilt sağlığı korunmuş olur. Makyaj malzemeleri az kullanılmalı ve makyaj sonrası cilt iyice temizlenmeli. Gelin makyajından bir ay önce cilt bakımına başlamanız ise makyajın çok daha başarılı bir sonuç doğurmasını sağlar. Bu yüzden şimdiden günlük hayatınızda ağır makyajlardan kaçınmaya başlayın.

kusursuz gelin makyajı

kusursuz gelin makyajı

Cilt Kusurları

Cildin lekeli olması gelin makyajında kalın bir fondöten kullanılması gerektiği anlamına gelmez. Ne kadar ağır ve kalın bir fondöten kullanılırsa, yüzünüz o kadar kırışık görünecek demektir. Bu altın kuralı aklınızdan çıkarmayın. Gelin makyajında cilt kusurları hafifçe örtülmeli. Ardından ince bir tabaka halinde hafif fondötenler kullanılmalı. Böylece lekeler ve cilt kusurları yine kapanacak ancak cildiniz yaşlı ve kırışık görünmeyecek. Aydınlatıcı göz çevresine fondöten uygulamasından sonra sürülmeli… Kapatıcılar da fondötenden önce kullanılmalı. Bu sayede istenen renk elde edilecektir.

Ten Rengi Önemli

Gelin makyajında önemli olan hususlardan biri de ten renginin çok fazla değiştirilmemesi! Fondöten uygulamaları ile yüzünüz vücudunuzdan birkaç ton daha açık ya da daha koyu hale getirilirse, maske takmış gibi görünmekten kurtulamazsınız. Bu yüzden fondötenin ve pudranın cilt tonunuza çok yakın olmasına önem vermeli, bu yönde makyajınızı yapan uzmanı da uyarmalısınız. En ideal yanak renginin de kahverengi değil pembe tonları olduğunu unutmayın. Yüzün T bölgesine mutlaka hafif bir pudra uygulanmalı…

gelin makyajı

gelin makyajı

Gözler ve Dudaklar

Gelin makyajının en vurucu kısmı olan gözler ve dudaklar ise en son makyaj yapılması gereken bölgeler olmalı. Yüzünüzün tüm makyajı tamamlandıktan sonra gözlere ve dudaklara geçilmesi, çok daha doğru bir aşama olur. Dudaklarda sıvı kıvamdaki rujlar kullanılmamalı çünkü çok kolay dağılabilirler.