Gelin Kuşağı

Gelin kuşağının bağlanması ülkemizde bir gelenek halindedir. Gelin evinden ayrılırken abisinin beline kırmızı bir kuşak bağlaması gelinin bekaretinin simgesidir.

gelin kuşağı

gelin kuşağı

Modern gelinler günümüzde kırmızı kuşak bağlama geleneğimizden uzaklaşıyor olsalar bile gelin kuşakları çok farklı tasarımlarda karşımıza çıkmaya devam ediyor. Düğün aksesuarları olarak karşımıza çıkan bu tür gelin kuşağı modelleri ile zarif ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Renkli Kuşaklar

Gelinlerin bel kısımlarına kırmızı kuşak bağlama adetleri eski dönemlere dayanıyoro lsa bile modern ve yaratıcı şekilde tasarlanmış olan kuşaklar sayesinde artık günümüzde de pek çok farklı renkte gelin kuşağı görebiliyoruz. Düğünün konseptine uygun renklerde tasarlanabilen gelin kuşaklarında ise en fazla saten kumaş tercih ediliyor. Pembe bir tülden modern duruşlu gelin kuşağı bağlamayı tercih eden gelinlerin sayısı da bir hayli fazla.

Taşlı Kemer Modelleri

Gelin adayları renkli gelin kuşaklarından sonra en çok taşlı ve gösterişli gelin kemerlerini tercih ediyorlar. Fakat bu tür kemerler gösterişli ve iddialı bir havaya sahip olduğundan dolayı sade bir gelinlik ile kullanılmalıdır.

taşlı kemer modeli

taşlı kemer modeli

Işıltılı taşlar, metal işlemeler ve büyük motiflerden üretilen bu kemerler sade gelinlik modelleri ile kusursuz bir bütünlük yakalaya bilmenizi sağlıyor. Fakat gelin kemerinizin diğer aksesuarlarınız ile de uyumlu olmasına özen göstermeniz gerekiyor.

Korseler

Gelinlik giydiğiniz zaman belinizi olduğundan daha ince göstermek istiyorsanız korse kullanabilirsiniz. Sıkı bir biçimde bel kısmına oturan korseler sayesinde sarkan kabarık bölgelerinizi kusursuz bir biçimde gizleyebilirsiniz. Aynı zamanda korseli gelinliklerinizi de farklı kuşak ve kemerler ile süsleyerek de giyebilirsiniz.

korse

korse

Viktoryan dönemini yansıtan arka kısımları çapraz bağlamalı korseli gelinlik modelleri bu tür gelinliklerden hoşlanan gelin adayları için ideal modeller arasındadır.

Çiçek Detayları

Gelinliklerde en fazla kullanılan kuşak çeşitleri arasında fiyonklar ve büyük kumaşlı çiçekler yer alıyor. Bel bölgenize oturtabileceğiniz tülden üretilmiş olan büyük bir gül ya da büyük bir fiyonk ile şıklığnıza şıklık katabilirsiniz. Bu tür bir gelinlik ile aynı zamanda belinizin olduğundan daha da ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu tür süsleri dilerseniz saten bir kuşak üzerine de takabilirsiniz.