Gelin Çiçeği Nasıl Seçilmeli?

Düğünde giyilmek üzere gelinliği seçmek başlı başına zor bir iş. Ancak gelinliğin seçimi ile işler bitmiyor. Bunun yanı sıra gelin çiçeğinin de yine dikkatli bir şekilde seçilmesi büyük bir önem taşıyor. Aksi bir durumda gelinlik ne kadar güzel olursa olsun fark etmez, gelin çiçeği görünüş ciddi anlamda bozulacaktır.

Gelinlik ve Buket Uyumuna Dikkat

Elde kullanılacak buketin gerek kaplamasının gerekse çiçeklerin renginin mutlaka gelinlik ile uyumlu olması gerekmektedir. Düğünde ve nikahta gelinin elinde olacak buketin kesinlikle göze batmaması büyük bir önem taşıyor. Gelinlik ile uyumlu tarzda bir buket hazırlanmak isteniyorsa gelinliğin kumaşından örnek alınacak bir parça ve istenilen buketin fotoğrafı ile çiçekçiye gitmek yeterlidir.

Düğünün Temasına Dikkat Edin

Şimdilerde düğünlerin büyük bir çoğunluğu belirli bir temaya göre hazırlanıyor. Çiftler de bu temaya uygun olacak şekilde gelinlik ve damatlıklarını seçiyor. Gelin çiçeğinde de aynı şeylere dikkat edilmesi gerekecektir. Deniz ya da açık hava temalı bir düğün için mavi kurdeleli, ufak deniz kabukları ile süslü ya da yeşilin en güzel tonlarını içerisinde barındıran bir buket seçilmelidir.

Gelin Çiçeği Nasıl Seçilmeli

Gelinin Saç Stili Nasıl Olacak?

Kimsenin aklına gelmese de gelin buketi hazırlanırken gelinin düğününde yapacağı saç modeli de büyük bir önem taşımakta. Çünkü ikisi arasında oluşacak kontrast, çok güzel bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Sıkıca bir topuz yaptırmayı düşünen gelin, sarkıntıları olan bir buket kullanabilir. Ayrıca saçta kullanılacak aksesuarlar gelin buketinde de kullanılabilecektir.

Birbirinden Zarif Aksesuarlar

İnce detayları değerlendirmeyi hoşlanan gelinler bunun için gelinliklerinde kullanılan bazı ufak aksesuarları çiçeklerinde de kullanabilirler. Bununla birlikte eğer isterlerse anneleri ve kayınvalideleri için de bileklerine takabilecekleri ufak buketler hazırlatabilirler. Gelin buketi ile uyumlu yaka çiçekleri ise unutulmaması gereken ayrıntılardan.

Gelin Çiçeği Nasıl Seçilmeli

Cesur Olmaktan Korkmayın

Birçok kadın beyaz renkli gelinlikleri için yine beyaz ya da açık renk tonlarında buket kullanmayı tercih ederler. Ancak şimdilerde bu durum değişti. Öyle ki en canlı renkler ve gösterişli tasarımlar gelin buketlerindeki yerlerini almaya başladı.