Gelin Ayakkabısı Alırken Dikkat!

Evliliğinize doğru ilk adımlarınızı atarken ayaklarınızda hangi tür bir gelin ayakkabısı olacağı konusunda aklınızda soru işaretleri mi var? En mutlu ve özel gecenizde tüm gözler üzerinizdeyken ayakkabılarınız konusunda yapmış olduğunuz en ufak bir seçim hatası ile güzelliğinize gölge düşürmeyin.

Mevsim Şartları

Yağmurlu ya da kış aylarında bir düğün organizasyonu yaptıysanız süet ayakkabı tercih etmeyin ya da ayakkabınızın, taban kısımlarının suya dayanıklı malzemeler ile güçlendirildiğinden emin olun.Adımınızı atmadan önce mutlaka basacağınız zeminin nasıl bir yer olduğunu bilin.

gelin ayakkabısı

gelin ayakkabısı

Eğer kapalı bir mekandaysanız topuklu ayakkabı giyebilirsiniz. Ancak kır düğünü ya da sahil düğünü gibi daha özel alanlardaysanız klasik gelin ayakkabıları tercih etmelisiniz. Kır düğünlerinde toprak zemine ya da çimen zemine basacağınız için topuklu ayakkabılar ile rahat bir şekilde yürüyemezsiniz. Bu tür kır düğünlerinde en sağlıklı tercih babet ya kısa ve kalın topuklu ayakkabılar olacaktır.

Şık Olmaya Özen Gösterin

Gelinlik modeliniz iddialı ve gösterişli işlemeler ile dolu ise gelinlik ayakkabıları arasından en sade olanını seçmeye özen gösterin. İki parçayı da gösterişli seçerseniz şık değil kötü bir görünüme sahip olursunuz. Sade bir gelinlik giyiyorsanız biraz daha gösterişli bir ayakkabı seçebilirsiniz.

gelin ayakkabısı modeli

gelin ayakkabısı modeli

Eğer mini bir gelinlik elbise giyecekseniz gelin ayakkabılarınız muhtemelen net bir şekilde gözükecektir. Bu sebeple ayakkabı seçiminizde kişiye özel tasarım yapan markalara yönelerek farklı bir duruş yakalayabilirsiniz.

Gelinlik

Gelinlik modeliniz muhtemelen beyaz renklidir ancak hangi beyaz? Beyaz renginin kırık, füme ve uçuk pembeye çalan pek çok farklı tonu bulunmaktadır. Gelin ayakkabınızı seçerken de bu gelinliğinizin tonlarına göre hareket etmelisiniz. Ayakkabı ve aksesuar seçimlerinizi yaparken mutlaka gelinliğinizi yanınızda bulundurun.

Rahat Olun

Gelin ayakkabılarınızda topuk kısımlarının aşırı yüksek veya burun kısımlarının aşırı sıkı olmamasına özen gösterin. Sizin en mutlu ve en özel gününüzde ayaklarınızın ağrıması demek tam bir kabus yaşamanız anlamına gelecektir. Çok beğendiğiniz ama ayağınıza çok da rahat gelmeyen bir ayakkabıyı yalnızca dış görünüşü için satın almayın ve giymeyin. Eğer her şeye rağmen aklınızın kaldığı ayakkabıyı satın almak istiyorsanız çantanızda mutlaka yedek bir çift babet ayakkabı bulundurun.

Detaylara Önem Verin

Gelin ayakkabılarında özel detaylara yer verirseniz farklı ve alternatif bir duruş elde edebilirsiniz. Topuk kısımlarında şık bir işleme, bilek kısmında sallanan ufak bir duvak ya da gelinlik modeliniz ile aynı dantel işlemeye sahip bir ayakkabı son derece şık olacaktır. Düğün konseptinizde yer alan renklerde bir gelin ayakkabısı seçmeniz ise bütünlüğü yakalayabilmeniz açısından önemlidir.

Gelin Ayakkabısında Değişim

Gelin ayakkabısı satın aldıktan sonra fişinizi mutlaka bir süre boyunca saklayın. Evde uzun süre boyunca ayakkabı ile dolaşarak ayağınızda sizi rahatsız edecek bir şeyler olup olmadığını tespit edin.

değişim

değişim

Eğer ayaklarınızda herhangi bir ağrı ya da farklı bir sorun hissediyorsanız mağazaya giderek ayakkabınızı iade edin ve sizin için daha rahat olabilecek bir model alın. Alışveriş esnasında ise her zaman kişisel zevklerinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak hareket edin.