Gelin Ayakkabıları

Şık bir düğünün vazgeçilmezleri arasında düğün aksesuarları yer alıyor. Bu tür aksesuarların en başında ise gelin ayakkabıları yer alıyor. Düğün mekanınızda yaratmış olduğunuz konseptin ve satın almış olduğunuz gelinliğinizin bir bütün içerisinde olması için gelin ayakkabısı seçimlerinizde dikkatli davranmalısınız.

Rahatlık

Rahat bir gelin ayakkabı sahibi olabilmek ilk kriteriniz arasında olmalı. Varlığını gösteremese bile rahatlığını iyi bir şekilde gösterebilen bir gelin ayakkabısı sizin en yakın dostunuz olacaktır.

gelin ayakkabısı

gelin ayakkabısı

Bu sebeple gelin ayakkabısı seçimi yaparken her zaman tabanına ve rahatlığına titiz bir şekilde bakmalısınız. Eğer topuklu ayakkabı giymeye alışkın bir bayan değilseniz uzun topuklu ayakkabılar giymek yerine kısa ve kalın topuklu ya da topuksuz klasik modeller kullanmalısınız.

Gelin Ayakkabıları

Yüksek topuklu ayakkabılar dan ya da düz tabanlı ayakkabılardan hoşlanmıyorsanız, hafif topuk boyutuna sahip olan ayakkabıları ya da dolgu topuklu ayakkabıları seçebilirsiniz. Dolgu topuklu ayakkabılar her gelinlik modeli ile uyumlu bir şekilde giyebileceğiniz şıklığa sahiptir. Dolgu topuk gelin ayakkabıları sivri topuklu ve ince olan ayakkabılara göre kıyaslandığı zaman daha iyi bir şekilde dengede durabilmenizi sağlayacaktır. Ayrıca gelin ayakkabınızı seçerken düğün organizasyonunun yapılacağı mekanı da göz önünde bulundurmalısınız.

Topuklu Gelin Ayakkabı Modeli

Topuklu ayakkabı giymek sizler için bir tutkuya dönüşmüş ise boy uzadıkça vücudunuzun daha da ince gözükebileceğini unutmamanız gerekiyor.

topuklu gelin ayakkabısı

topuklu gelin ayakkabısı

Ancak düğün için almış olduğunuz çantanıza bir çift babet gelin ayakkabısı koymayı da unutmayın. Bütün gece boyunca topuklu ayakkabılar ile ayakta durmanız çeşitli sağlık sorunları yaşamanıza sebebiyet verebilir.

Renk Seçimi

Gelin ayakkabılarının renk seçimi konusunda oldukça özgürsünüz. Beyaz, bej, gri ve hatta kırmızıya kadar dilediğiniz tüm alternatif renkleri seçebilirsiniz. Gelinliğinizin ve aksesuarlarınızın renklerine bakarak gelin ayakkabılarınızın renk seçimini uyumlu bir şekilde yapabilirsiniz.