Gelin Arabası Seçerken Dikkat!

Her insan düğününün rüya gibi geçmesini ister. Sevgili dönemindeyken ve nişanlıyken sürekli olarak düğün ile ilgili hayaller kurulur ve insanların akıllarında pek çok farklı konsept olur. Düğüne karar kılındığında ise tatlı ve yorucu bir koşuşturmaca başlar.

gelin arabası

gelin arabası

Düğününüze hazırlık yapmaya başlamadan önce eşiniz ile birlikte öncelikle düğün konseptinizi belirlemeniz gerekmektedir. Konsept aşamasını tamamladıktan sonra ise birtakım hazırlıklara başlayabilirsiniz. Araba seçimi düğün günü için seçilmesi gereken en özel noktalardan birisidir.

gelin araba modelleri

gelin araba modelleri

Araba seçiminizi yaparken öncelikle düğün organizasyonunuzun ne tür bir ortamda yapılacağını biliyor olmanız gerekiyor. Eğer geçmiş dönemlere ait 70’ler ve 80’ler gibi bir konsept yaparak nostaljik bir atmosfer yaratmak istiyorsanız bu yıllara uygun olan klasik araçları kullanabilirsiniz. Günümüzde pek çok farklı araba kiralama şirketinden bu tür model arabaları talep edebilirsiniz.

Düğün Arabası Seçimi

Araba kiralama şirketleri bu hizmetlerini aynı zamanda şoförlü ya da şoförsüz olarak da sizlere sunmaktadırlar. Araçlarınızın süslemesini ise sade olarak yapmaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde araçlarınızın fazla abartı ve kötü gözükebilir. Araçlar zaten başlı başına klasik olarak gösterişli oldukları için mümkün olduğu kadar sade süsler seçmelisiniz.Deniz kenarları, göl ve benzeri mekanlarda düğün yapıyorsanız sandal, gemi, yat gibi araçlar kullanabilirsiniz. Bu tür araçlar aynı zamanda değerli misafirlerinizin de kullanabileceği ve unutulmaz anılar yaşayabilecekleri araçlardır.

fayton

fayton

Kır düğünü yapmak istiyorsanız öncelikli olarak faytonlara göz atabilirsiniz. Gösterişli bir fayton kiralayarak düğününüzün yapıldığı alana o fayton ile giriş yaparsanız kendinizi oldukça özel hissedebilirsiniz. Konsepte uygun olan bu seçimi otomobillere tercih edebilirsiniz.Kır düğünlerinde tercih edebileceğiniz bir diğer alternatif ise üstü açık klasik araçlardır. Üstü açık olan klasik model araçlar ile düğün alanına girdiğiniz takdirde tüm bakışların üzerinize çevrilmesini sağlayabilirsiniz.