En Beğenilen Davetiye Modelleri

Çiftlerin pek çoğu davetiye seçimini oldukça basitmiş gibi görürler. Halbuki son dönemlerde ortaya çıkan birbirinden farklı davetiye modelinden dolayı çiftler davetiye seçiminde tahmin ettiklerinden çok daha fazla zorlanabiliyorlar. Şimdilerde davetiyeler en az 4 farklı tarza ayrılmış durumda.

 

Klasik Tarzdaki Düğün Davetiyeleri

Genel olarak davetiye denildiği zaman çiftlerin akıllarına gelen ilk şey, klasik düğün davetiyeleri oluyor. Davetiye firmalarının hemen hepsi bu davetiyeleri hazırlayabilmekte. İsim olarak klasik olsa da şimdilerde farklı tasarımlar insanların karşısına çıkıyor. Kağıt, aksesuar, renk, tasarım konusunda meydana gelecek farklılıklar sayesinde çiftlerin tam anlamıyla istedikleri şekilde davetiyeler hazırlanabiliyor. Bu sayede klasik olarak görüldüğü için pek çok kişinin fazla beğenmediği davetiyelerin yerini yenileri alıyor.

Sade-ve-Zarif-Düğün-Davetiyesi-Modelleri

Fotoğraflı Hazırlanan Düğün Davetiyeleri

Birbirine olan aşkları bakışlarından belli olan çiftlerin seçmeleri gereken davetiye modelleri ise genel olarak fotoğraf baskılı olanlar. Burada önemli olan şey ise çekilecek fotoğraf. Çünkü davetiyeyi basacak firma fotoğrafı çekmeyecektir. Bunun yerine çift en beğendiği fotoğrafı onlara götürür. Bundan dolayı da çiftin kendi başına ya da profesyonel bir yerde fotoğraf çektirmesi gerekir. Çekilecek fotoğraflarda ise mümkün olduğu kadar gelinlik ve damatlığa benzer şeyler giyilmeli.

250046

Teknolojik Davetiyeler

Artık çiftlerin büyük bir kısmı düğünleri için bir taraftan davetiye bastırırken diğer bir taraftan da sosyal platformlar üzerinden de davet hazırlıyor. Bugünlerde ise bazı firmalar çiftlerin isteklerine özel e-davetiyeler ve DVD’ler hazırlıyor. Bunun için onlara özel siteler hazırlanıyor. Kişiler bu sitelere giriş yaptıktan sonra kişilerin düğünleri ile alakalı bilgilere erişebiliyor. Ya da davetiyeler DVD formatında kişilere ulaştırılıyor.

38_d

Obje Olarak Hazırlanan Davetiyeler

Geçmiş dönemlerde davetiyeler kağıt olarak hazırlanırdı. Ancak sonrasında bu konuda değişik çalışmalar yapılmaya başladı. Bugünlerde pek çok davetiye kitap ayracı, şeker kutusu, şişe, küçük kutu şeklinde hazırlanıyor. Burada dikkat edilecek bir diğer detay ise düğünün yapılacağı konsept. Çünkü bu sayede davetiye üzerine farklı dokunuşlar yapılabiliyor. Çiftler kendi isteklerini ön plana çıkartarak diledikleri davetiye modelleri arasından seçimlerini yaptıktan sonra bu davetiyeleri sevdiklerine iletiyor.

SONY DSC