Duvak Modelleri

Gelinlik modelinizi seçtikten sonra bir sonraki önemli seçim aşaması ise duvak seçimidir. Duvak yalnızca saçlarınıza tutturacağınız bir parça değil aynı zamanda gelinliğinizin bir parçasıdır. Bu sebeple gelinliğiniz ile uyumlu olan duvak seçimlerini yapmalısınız.Ufak bir örnek ile bu durumu açıklamak gerekir ise; gelinliğinizin deseni yoğun olarak işlenmiş ise duvağınızı daha sade tasarlanmış olanlardan seçmelisiniz. Doğru seçim için mutlaka gelinliğinizi giyerek, gelinliğiniz ile birlikte yapacağınız seçim olacaktır. Gelinlik üzerinde yer alan dantel, saten ya da inci taşlardan duvak modellerinize eklediğiniz zaman ise büyük bir bütünlük sağlayabilirsiniz.

duvak

Duvak üzerine nakış eklemek istiyorsanız gelinliğin nakış bölümlerinin bittiği yerlerden başlamasına dikkat etmelisiniz. Birbirini ile aynı noktalarda başlayan nakışlar kalabalık ve göz yorucu bir görüntü ortaya çıkartabilir.Yerlere kadar uzanmış olan bir duvak ile düğün mekanınıza girdiğiniz zaman görkemli bir görüntü ortaya çıkartıyor olabilirsiniz. Ancak düğün töreninizin ilerleyen saatlerinde hareketleriniz kısıtlanabileceği gibi aynı zamanda dans etmekte de zorluklar yaşayabilirsiniz.

duvak modeli

Düğün gecenizi duvak ile sonlandırmak istemiyorsanız omuz bölgenize kadar olan bir duvak ile oldukça rahat edebilirsiniz. Aynı zamanda bu tür uzunluğa sahip olan duvak gelinliğinizin tüm ayrıntıları da ortaya çıkacaktır. Son yıllarda moda olan bu tür kısa boyutlu duvaklar aynı zamanda bütün yüz şekilleri için uygundur ve oldukça modern gözükmektedir.

Fransız Dantelli Duvak Modeli

Daha farklı ve marjinal fikirler için ise vintage modasına göz atabilirsiniz. Nostaljik bir havayı olabilecek en marjinal şekilde dışarıya yansıtabileceğiniz vintage duvak modelleri Yeşilçam’ın gözdesi olan sadece gözlerinizi örten ve kuş kafesi tarzında duvak modelleridir.Düğün organizasyonunuzda daha romantik ve iddialı bir görünüm elde etmek istiyorsanız birden çok katlanmış olan tül bir duvak kullanabilirsiniz.

fransız dantelli duvak

Duvağınızın uzunluğunu parmak uçlarınıza kadar seçmeye ise özen göstermelisiniz. Bu tür boyutlarda seçeceğiniz duvak modelleri zayıf ve uzun gözükmenizi sağlayacaktır.Duvak modellerinin vazgeçilmezleri arasında ise Fransız danteli yer alıyor. Kenar kısımları dantel ile bezenmiş duvağın ortasından tutarak, büzgü şeklinde saçınıza yerleştirirseniz dantelli kısımlar saçlarınız ile birlikte oldukça şık gözükecektir. Aynı zamanda duvağı arkaya attığınız zamanlarda gelinliğinizin sırtını da gölgelememiş olursunuz.

fransız dantelli duvak modeli

Yalnızca bir tülden üretilmiş olan duvaklar her zaman daha sade ve gizemli bir havaya bürünebilmeniz için ideal parçalardır. Gelinliğinizin detaylarını saklamadan duvak kullanmak istiyorsanız bu tür Fransız dantelli duvaklar kullanabilirsiniz. Duvak tercih etmeyen gelinler ise taç ve çiçek kullanabilirler.