Düğününüzde Hangi Renk Ön Planda Olmalı?

Geçmiş dönemlerin aksine artık çiftler düğünlerini hiç olmadığı kadar özenle hazırlıyor, rengine kadar tüm ayrıntılarına dikkat ediyor. Bu sene ise çiftlerin önü hiç olmadığı kadar açık. Bu sayede gelinler en sevdikleri renkleri doyasıya kullanabiliyor.

 

Dinginliğin Sembolü Akdeniz Mavisi

Sakinliği ve şıklığı ortaya çıkartan Akdeniz mavisi son zamanlarda en fazla beğenilen renkler içerisinde bulunuyor. Üstelik bu renk yalnızca aksesuarlarda değil aynı zamanda gelinlik ve ayakkabılarda da kullanılabilir.

2015-Cheap-Long-Royal-font-b-Blue-b-font-Bridesmaid-Dresses-Plus-Size-Under-50-Champagne

Orkidenin Asilliği

Özellikle gelin buketlerinde ortaya çıkan orkide renginin en büyük özelliği ise düğün içerisinde pek çok farklı yerde kullanılması. Düğün düzenlemesinde ya da yiyeceklerin sunumunda bu renkten faydalanılabilir. Ayrıca gelinin saçında ya da ayakkabısında da bu renk seçilebilir.

radiant-orchid

Güneşin Rengi Sarı

Yaz denildiği zaman insanların akıllarına ilk gelen renklerin başında olan sarı istenilen her yerde kullanılabilir. Özellikle de yemeklerin konseptinde bu renk çok doğru bir seçim olacaktır. Kimi zaman iddialı bir renk olarak görüldüğü için pek tercih edilmese de gelin adayları buketlerinde papatyaları kullanabilir.

Sunshine-font-b-Yellow-b-font-Wedding-Glitter-font-b-Fascinator-b-font-Clip-Feathers-Hair

Somon Renginin Huzuru

Düğünün tüm gerginliğini alabilecek renklerden bir tanesi olan somon rengi; gelin ayakkabısı, düğün organizasyonu için kullanılabiliyor. Ayrıca gelinler nedimeleri için elbise seçerken bu rengi tercih edebilir. Çok silik bir renk olarak görülse de doğru ton bulunduğu takdirde ortaya tahmin edilenden çok daha farklı sonuçlar çıkabiliyor.

atelier_versace_11

Romantik Düğünler İçin Kum Rengi

Son birkaç sezondur kum beji olarak da adlandırılan kum rengi kullanılıyor. Sandalyelerin süslenmesinde, ayakkabıda, nedimelerin kıyafetlerinde ve yiyecek konseptinde bu renk rahatlıkla kullanılabilecektir. Üstelik isteyen gelin adayları üzerinde taş işlemelerin olduğu kum rengi gelinlikler arasından da seçimlerini yapabilirler. Ancak bu taşların mümkün olduğu kadar küçük olması ve gelinliğin göğüs bölgesinde yoğunlaşması gerekiyor.

2014-spring-wedding-color-trends_-Sand-Panatone

Nane Yeşili Ferahlığı

Yaz düğünlerinin diğer bir rengi de nane yeşili. Pek çok gelin adayının düşündüklerinin aksine özellikle de yabancı ülkelerdeki gelin adayları düğünleri için gelinlik seçiminde bu rengi tercih ediyor. Nane yeşili bir gelinlik seçen gelinin buketi ise aloe vera ile süslenmelidir.

T&uuml