Düğünlerde Yolculuk Teması

Çocukluğunuzda odanızın duvarlarına haritalar asıp bir gün mutlaka bütün gideceğiniz yerleri işaretleyen gezgin bir çocuktunuz ya da bir gün trende veya uçakta seyahat ederken herhangi bir noktada hayatınızın aşkı ile tanıştınız. Belki de yollarda olmak o günden sonra size daha büyük anlamlar ifade ediyor olabilir.

yolculuk teması

yolculuk teması

Birlikte yeni yerler keşfetmek, gezmek ve görmek sizin çift olarak en keyif aldığınız aktiviteler arasında olabilir.Evlilik vaktiniz geldiğinde ise düğün konsepti seçiminizi yaparken bu özelliklerinizden yararlanabilirsiniz. Alternatif ve farklı düğün konseptleri arayarak vakit kaybetmek yerine son yılların modası haline gelen yolculuk temalı düğünlerden yaratabilirsiniz.

Nostalji

Yolculuk temalı düğünler aslında eskiye duyulan özleminde hissedildiği ağır bir temaya sahiptir. Eski dönemlerde kalmış olan çeşitli aksesuarları ve parçaları yolculuk temalı düğün konseptiniz içerisinde kullanarak farklı bir duruş yakalayabilirsiniz.Örneğin retro dokunuşlar ile süslenmiş olan bir gelinlik giyebilir ve gelin çiçeği yerine şık ve retro tasarımlı bir seyahat çantası ile bu gelinliğinizi tamamlayabilirsiniz.

nostaljik

nostaljik

Gelin arabası seçiminizi ise seyahat amaçlı kullanılmakta olan karavanlardan yana yapabilirsiniz. Karavanı gelin arabası olarak kullanarak düğün organizasyonu yaptığınız mekanın kapısında açabilir ve misafirlerinizin de bu şık aracınızı incelemesini sağlayabilirsiniz.Düğün davetiyelerinizi seyahat biletleri şeklinde yaparak misafirlerinize dağıtabilirsiniz. Üzerinde düğününüzün tarihinin ve isimlerinizin yer aldığı yolculuk biletleri misafirleriniz tarafından oldukça farklı bulunacaktır.

Profesyonel Şekilde Sunum Yapın

Düğün konseptiniz ile uyumlu olacak şekilde sunum yapmanız oldukça önemlidir. Misafirlerinize sunmayı düşündüğünüz atıştırmalıklar yine aynı şekilde ufak seyahat çantası şeklinde tasarlanmış olan tabaklarda sunabilirsiniz.

sunum

sunum

Mevsim şartlarına bağlı kalmaksızın gerçekleştirebileceğiniz yolculuk temalı düğününüzü yaparken ise mutlaka profesyonel şekilde hizmet vermekte olan düğün organizasyon şirketlerinden yardım almalısınız.