Düğünlerde Yeni Trend

Klasikleşmiş olan basit ve sade tasarımlı objeleri kullanarak oldukça iddialı ve eşsiz bir düğün dekorasyonu yaratabilirsiniz. Gösterişli düğün dekorasyonu yerine son derece sade olan objeler ile şık bir mekan elde ederek bohem zevklerinizi ön plana çıkartabilir ve ailenizin gerçek bir düğünden yana olan beklentilerini karşılayabilirsiniz.

Garaj Kullanımı

Gündelik hayatınızdan taviz vermeden, iddialı ve uğraştırıcı düğün organizasyonlarından hoşlanmayan bir çiftseniz ve ailelerinizin hayallerini, beklentilerini uzun yıllardır karşılayabilmek için bekliyorsanız düğününüzü istediğiniz mekanda gerçekleştirerek bu hayalleri gerçeğe çevirebilirsiniz. Bunun için öncelikle radikal kararlar alarak işe başlayın. Düğün organizasyonunuzu bir garajda, şarap mahzeninde ya da istediğiniz bir çiftlikte yapabilirsiniz.

Bu tür bir seçim yaptığınız zaman düğün organizasyonunun bütün yorucu rutinlerinden ve gözünüzde bu işi büyüten tüm noktalardan büyük ölçüde kurtulmuş olursunuz. Mekanın kendi ruhu olduğundan dolayı düğün organizasyonunuzu da bu mekanın ruhuna göre şekillendirebilirsiniz.

Loş Ortam

Düğün organizasyonunuzu illa ışıl ışıl parıldayan bir ortamda organize etmek gibi bir zorunluluğunuz bulunmuyor. Düğün mekanınıza ruh katabilmek için kendi ihtiyaçlarınız ve zevkleriniz doğrultusunda uygun ışıklandırma yapmanız yeterli olacaktır. Bu sebeple ışıklandırmanızı yaratırken en uygun şekilde aydınlatma ürünleri kullanarak dilediğiniz atmosferi yakalayabilirsiniz.

Geleneksel bir köy düğünü ışıklandırması yaparak genel çerçeveyi ortaya çıkartabilir, bütün mekanın etrafında bulunan renkli ampuller ile düğününüze daha samimi ve sıcak bir hava katabilirsiniz. Genel olarak düğününüzde loş ve koyu renkler kullanmanız ise düğün mekanınızdaki ruhunuzu daha iyi yansıtacak ve geceye farklılık katacaktır.

trendi yakalayın

trendi yakalayın

Masa Süslemesi

Masalarınızın dekorasyonu, düğün süslemelerinizde davetlilerinizi en fazla şaşırtabileceğiniz noktalardır. Şamdanlar ve şık mumluklar yerine bu tür noktalarda daha çok sıradan ve minimal dokunuşlar yaratmalısınız. Elektrikler kesildiği zaman kullanılan beyaz uzun mumlar, boş şarap şişeleri, cam kavanozlar, şişe yüzeyine yerleştirilmiş mum akıntıları gece sonlarına doğru hava karardıkça hoş bir atmosfer elde etmenizi sağlayacaktır.

Masaların üzerine çiçek koymak için ise şık ve cam malzemelerden üretilmiş olan centerpieces objeler yerine kavanoz ve teneke konserveler kullanabilirsiniz. Pahalı, şık ve enerjik çiçekler yerine de sade kır çiçekleri seçerek kullanabilirsiniz. Bu tür seçimler ile ufak dokunuşlar eşliğinde büyük farklılıkları düğün organizasyonunuzda hissedebilirsiniz.

Sade Tasarımlar

Düğünlerin vazgeçilmezi olan nikah şekerlerinizi rengarenk, ışıltılı ve abartılı kaplara doldurarak ikram etmek yerine daha sade ve ufak kavanozlara konulmuş ev yapımı reçeller ikram edebilirsiniz. Davetlerinizde bu hazırlamış olduğunuz ev yapımı reçelleri misafirlerinize tadımlık olarak sunabilirsiniz. Nikah şekerinizin insanların hafızasında daha fazla yer etmesini istiyorsanız şarap mantarlarının üzerine düğün tarihi ve dilediğiniz küçük bir notu yazarak misafirlerinize anahtarlık ya da notluk olarak o güne özel bir hediye olarak verebilirsiniz.

düğünlerde yeni trend

düğünlerde yeni trend

İkramlıklar

Düğününüzün sürdüğü anlar boyunca özellikle gece vakitlerinde atıştırmalık ikramlarınızı şık ve örnek bir servis takımı ile yaratıcı olarak sunmaya özen gösterebilirsiniz. Kağıt ya da gerçek kornet külahlar ile çeşitli boyutlarda ikram edebileceğiniz aperatif atıştırmalıklarınız misaiflerinizin daha keyifli ve kolay atıştırabilmelerini sağlayacaktır.

Aynı zamanda ikramlıklarınızı bu şekilde alternatif bir sunum eşliğinde sunarak, düğün organizasyonunuzun alternatif havasını daha şık bir şekilde dışarıya yansıtabilirsiniz.

Servis Masaları

Düğün pastaları, cupcake’ler, meyveler ve içecekleri üzerinde ikram edebileceğiniz bir masanız olacak ise bu servis masası üzerinde biraz değişiklik yapabilirsiniz. Örneğin şarap fıçısının üzerine yerleştireceğiniz sert bir sunta veya ahşap bir düzenek ile kendinize şık ve modern görünümlü bir masa yaratabilirsiniz.