Düğünler İçin Anı Defteri Fikirleri

Bugünlerde çiftler düğünlerine gelen sevdikleri ve yakınları için anı defterleri alıyorlar. Düğüne gelen kişiler o anki hislerini bu defterlere yazıyor ve daha sonrasında da çift uzun süreler boyunca bu anları saklayabiliyor.

 

Denize Tutkun Olanlara

Düğün temasını deniz ve maviden yana olan çiftler davetliler için küçük şişeler ve not kağıtları hazırlatabilir. Ya da davetlilere verilecek küçük kağıtlar büyük bir şişenin içerisinde saklanabilir.  Çiftler bu şişeleri evlerinde diledikleri birçok yerde sergileyebilir.

68b8d4f7800f2a0f80de95f220528b78

Romantiklikten Vazgeçmeyenlere

Genel olarak çiftlerin büyük bir kısmı bu günleri için romantik duygularından vazgeçmezler. Bunun içinse tercihlerini klasik tarzdaki anı defterlerinden yana kullanabilirler. Farklı tarzda bir anı defteri hazırlamak isteyen çiftler ise kendilerinin olduğu kanvas tablolar hazırlatabilirler. Düğüne gelen kişiler de bu tablo üzerine en iyi dileklerini yazarlar. Daha sonrasında bu tablo evin en güzel köşesine asılabilir.

 

Yaratıcılığını Konuşturanlara

Herkesin seçtiği şeyleri seçmek istemeyen çiftler de anı defteri yerine farklı şeyleri kullanabilir. Örneğin şarap mantarları üzerine yazılacak notlar bu mutlu günü hiç olmadığı kadar güzel bir şekilde hatırlatacaktır. Daha sonrasında bu mantarlar farklı şekilde düzenlenerek evlerin şıklıklarını tamamlamış olurlar.

 

Vintage Aşıklarına

Düğününü de nostaljik bir havada yapacak çiftler anı defteri yerine sarı saman kağıtları kullanabilir, sonrasında bu kağıtları bir hatıra kutusunda saklayabilirler. Ya da düğünün yapıldığı yerde bulunan daktiloya gelen misafirler istediklerini yazabilir. Daha sonrasında da bu notlar rulo halinde saklanır. Böylece üzerinden kaç yıl geçerse geçsin fark etmez, çiftler kendileri tek başlarına ya da sevdikleri ile bu noktaları okuyarak o günleri tekrardan yaşayabilirler.

France - CIRCA 1912. Vintage postcard with hand-tinted photorgaph of man and woman in romantic pose. Circa 1912.

Eğlenceli Anılar İçin

Düğününü eğlenceli bir şekilde yapmak isteyen çiftler anı defteri seçimi yaparken onların karikatürize edilmiş hallerini kullanabilirler. Böylece çiftler de anı defterleri içerisinde bu karikatürlerden kullanabilirler.

 

Anılarını Fotoğraflamak İsteyenlere

Anı defterini yalnızca yazılar ile süslemek istemeyen çiftlerin bunun için ihtiyaç duyacakları şeylerin başında polaroid fotoğraf makinesi geliyor. Böylece deftere yazan kişilerin fotoğrafları da defterdeki yerini alacak, çiftler bugünlerini hiç olmadığı kadar güzel bir şekilde hatırlayacaklar.