Düğünde Güzel Olmak

Düğün tarihiniz yaklaşırken kendiniz yenilemek ve tazelemek için neler yapabileceğiniz öğrenmeniz gerekiyor. Bu noktaları iyi bir şekilde öğrenirseniz, kusursuz bir güzellik elde edebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız bu rehberimizi inceledikten sonra düğün gününüzde misafirleriniz pürüzsüz teniniz ve saç modeliniz karşısında bakışlarını sizlerden alamayacak.

Sağlıklı Ciltler

Düğün tarihiniz yaklaştıkça strese bağlı olarak yüzünüzde ufak tefek cilt problemleri de ortaya çıkmaya başlayabilir. Ancak düğün gününüze kadar cildinizi temiz ve nemli tutarsanız bu sorunların önüne geçebilirsiniz. Düğün gününüzde yapılacak olan gelin makyajının da sağlıklı bir cilde yapılması gerektiği için cilt bakımınıza ekstra özen göstermelisiniz.

sağlıklı cilt

sağlıklı cilt

Düğün öncesinde peeling ya da cilt bakım kürlerini mutlaka uzman doktorlara danışarak uygulamaya başlamalısınız. Düğün gününün öncesinde ve sonrasında sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız cildinize düzenli olarak gerekli bakımları yapmalısınız.

Saç Bakım

Düğün hazırlıklarınızı yaparken stresten dolayı cildiniz ile birlikte saçlarınız da yıpranmaya ve sağlığını kaybetmeye başlayabilir. Hiçbir gelin adayı ise düğün gününde yıpranmış saçlar ile misafirlerinin karşısına çıkmayı istemez. Bu sebeple sık sık kendi yapmış olduğunuz bakım kürünüzü uygulamaya başlamalısınız. Bitkisel yağlar ve birtakım kozmetik ürünler arasından kendi saç yapınıza uygun olanını seçerek uygulamaya başlayabilirsiniz.

saç bakımı

saç bakımı

Kendi yöntemleriniz ile başarılı sonuçlar elde edemediğinizi fark ettiyseniz profesyonel bir destek alabilirsiniz. Saç yapınızın belirlenmesi ve düğün gününde yapılacak olan modelin ortaya çıkartılması için profesyonel kuaför salonları ile birlikte hareket edebilirsiniz.

Gelin Eldiveni

Düğün gününüzde tüm gün sizi zarafet içerisinde taşıyacak olan ayaklarınızın bakımını ihmal etmemelisiniz. Gelin eldiveni ve eteğinizin kabarık olmasından dolayı el ve ayak bakımınızı ihmal ederseniz düğününüzde sıkıntı yaşayabilirsiniz.

gelin eldiven

gelin eldiven

Güzelliğinizin bir simgesi olan ayaklarınız ve ellerinizi düğün öncesinde özel uygulamalar ile düğüne hazırlarsanız özel gününüzde daha rahat ve şık bir gün geçirebilirsiniz.