Düğünde Fark Yaratın

Düğün sezonlarının gelmesi ile birlikte gelinlerin alışverişleriyle birlikte bakım telaşları da artmaya başlıyor. Düğün öncesinde zayıflama, cilt bakımı ve vücut estetiği derken sıra diş bakımına da geliyor. Güzel gülüşünüz ile misafirlerinizin karşısına çıkmak isteyen bir gelin adayıysanız sizler için ufak bir rehber hazırladık.

Sağlıklı Gülüşler

Güzel bir gülüşe sahip olarak insanları etkilemek istiyorsanız sıkı bir bakım yapmanız şart.

gülmek

gülmek

Düzenli bakım yapmanıza rağmen dişlerinizde sararma ya da bozukluk var ise tel kullanmadan şeffaf plaklar ile kısa süreli de olsa diş çarpıklıklarından ve sararmalardan kurtulabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma için iki farklı yöntem izleyebilirsiniz. ilk yöntem doktor kontrolü altında uygulanan ve kısa sürede sonuçlarını alabileceğiniz dişlerin 3 ile 4 ton daha beyazlamasını sağlayan bir yöntemdir. İkinci yöntem ise maliyeti düşük olan beyazlatma yöntemidir.

diş beyazlatma

diş beyazlatma

Günde 6 ile 8 saat arasında dişlerinizde takılı kalacak olan plak sayesinde 5 ile 7 gün arasında istediğiniz beyazlığı elde edebilirsiniz. Yeme ve içme alışkanlıklarınıza göre bu uygulama sayesinde 2 ya da 3 yıl boyunca beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

Diş estetiği uygulamaları yurtdışında uzun süredir uygulanan bir yöntemdir. Invisalign yöntemi olarka adlandırılan bu yöntemi Türkiye’de de bazı yerlerde yaptırtabilirsiniz. Bu uygulama ağzınızda tel olmadan size özel hazırlanmış şeffaf plaklar kullanılarak yapılıyor. 6 ay sonunda hayalini kurmuş olduğunuz sağlıklı gülüşlerin sahibi olabiliyorsunuz.

Dişlerde Tel Tedavisi

Yöntem tel takılmasında meydana gelen sıkıntıları sizlere yaşatmıyor. Yemek yerken plakları ağzınızdan çıkarabildiğiniz için herhangi bir problem ile karşılaşmıyorsunuz.

dişlerde tel

dişlerde tel

 

Aynı zamanda dişleriniz beyazlamaya ve çarpıklıkları düzelmeye başladıkça belirli aralıklar ile plaklarınız yeniden sizin için özel olarak tasarlanıyor.

Bazı Yasaklar

Bu yöntem ile yapılan tedavilerin süresi ortalama olarak 6 ay sürebiliyor. Ancak 4 ile 5 ay öncesinden başlayan gelinler plaklarını çıkarttıkları zaman düğün günlerinde herhangi bir sıkıntı yaşamıyorlar ve tedavi ertesi gün kaldığı yerden plakların tekrar takılmasıyla devam edebiliyor. Bir düğünden 10 gün önce ise kahve, şarap, çay ve asitli içecekler içmemeniz gerekiyor.