Düğün Uygun Düğün Müzikleri

Düğün yapmayı düşündüğünüz mekanın seçimi konusunda düğün müzikleriniz de etkili bir rol oynar. Mekanınızın ve müziklerinizin birbiriyle uyumlu olması düğününüzü tamamlayabilmek açısından önemlidir. Tarihi ve nostaljik bir mekanda aşırı ritimli parçalar çalınamayacağı gibi aynı zamanda sahil düğünlerinde de klasik müzikler ve slow parçaların çalınması uygun olmayacaktır.

Klasik Müzik

Düğününüzü tarihi ve nostaljik açıdan değerli bir mekanda yapmak istiyorsanız yaylı çalgıları kullanmakta olan bir orkestra ile hafif ritimli ve slow müziklerden oluşan bir liste oluşturabilirsiniz. Seçkin bir düğün müziği ile misafirlerinizi etkileyebilir ve onların rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

klasik müzik

klasik müzik

Bu tercihiniz aynı zamanda düğün mekanınızın tamamlanmış olmasını da sağlayacaktır. Nouvelle Vague, Ben Folds, Pedro Aznar bu tür müziklere en iyi örnekler arasında yer almaktadır.

Yemek Müzikleri

Restaurant tipi bir mekanda düğün yapmayı düşünüyorsanız veya bir otelin balo salonunda evlenecekseniz seçtiğiniz müziklerin kulak tırmalamaması ve mekanın akustiğini bozmaması gerekiyor. Aşırı boğuk ve aşırı ritimli parçalar yerine orta seviyeli çok sesli bir orkestra seçebilir ve sevdiğiniz parçaları bu kriterlere uygun bir şekilde çaldırabilirsiniz. Bunbury, Oasis, Gotan Project bu tür müziklere en iyi örneklerdir.

Sahil Düğünleri

Plaj düğünü, tekne ya da denizin ortasında bir sahil düğünü yapmayı düşünüyorsanız keyifli ve mavi deniz dalgalarına uyumlu şarkılar seçmelisiniz.

sahil

sahil

Ritimli ve eğlenceli bir liste oluşturarak denizin verdiği huzur ile birlikte misafirlerinizi mutlu edebilirsiniz. Shane Filan, Romeo Santos, Santana ve Ellie Goulding sizler için ideal sanatçılar olacaktır.

Doğa ile Uyumlu

Doğayı seven ve yeşile karşı tutkulu bir çiftseniz nikah şekeri yerine meyve tohumları ikram etmeyi tercih ediyorsanız bir kır düğünü düzenleyerek düğününüzün daha keyifli geçmesini sağlayabilirsiniz.

doğa

doğa

Bu atmosfere uygun olacak olan slow müzikler sizler için uygun olacaktır. The Verve, Sezen Aksu, Happy Together ve Hable Con Ella gibi sanatçılara listenizde yer verebilirsiniz.

Alternatif Düğün

Alternatif bir tarz arıyor ve özgür ruhunuzu düğününüzde dışarıya yansıtmak istiyorsanız sıra dışı ve eğlenceli şarkılar seçebilirsiniz. Carpenters ve Zaz gibi sanatçılara listenize yer ayırabilirsiniz.