Düğün Temasına Uygun Davetiyeler

Davetiyeler genel olarak düğünün yapılacağı yerin ve mekanın insanlara bildirilmesini sağlar. Ancak bununla birlikte düğünün nasıl yapılacağını da insanlara iletir. Bundan dolayı özellikle de son dönemlerde çiftler düğün davetiyeleri arasından seçimlerini yaparken düğünlerinin temalarına en uygun seçenekler arasından tercihte bulunuyorlar.

 

Renkleri Doğru Seçin

Düğünün teması belirlenirken öncelikli olarak çiftlerden hangi renkleri kullanmak istediklerini belirlemeleri istenmektedir. Örneğin deniz temalı düğünlerde mavi, beyaz ve sarı renkler ağırlıkta olur. Balo salonu gibi yerlerde ise ağırlıklı olarak pastel tonlarındaki renkler kullanılır. Aynı şekilde davetiye seçimi yapılırken de düğünde kullanılacak renklerin seçilmesi gerekmekte.

 

Araştırma Yapın

Düğünün temasını belirledikten sonra sıra davetiye için araştırmalar yapmaya geliyor. Birçok çift davetiye seçimi yaparken karşılarına çıkan ilk davetiye firmalarına gidiyor ve burada yer alan davetiyeler arasından bir tanesini tercih ediyorlar. Ancak bu durum oldukça kötü sonuçları beraberinde getirebiliyor. Çünkü özellikle de son dönemlerde çiftlerin en fazla istediği şeylerin başında özgünlük geliyor. Düğün temasında bunu uygulayan çiftlerin davetiyelerinde de yine aynı temanın kullanılması büyük bir önem taşıyor. Üstelik isteyen çiftler arzu ettikleri şekilde davetiye tasarlatabilirler.

Düğün Temasına Uygun Davetiyeler 2

Klasikleri Kullanmayın

Düğün davetiyesi konu olduğu zaman herkes ilk olarak düğünle alakalı bilgilerin yer aldığı kağıtlar geliyor. Şimdilerde ise artık yeni model davetiyeler sayesinde kağıttan olmaları gibi bir zorunluluk bulunmuyor. Bunun yerine artık çiftler hayal güçlerini kullanarak birbirinden farklı davetiye konseptleri arasından seçimlerini yapabiliyorlar. Plak, kitap ayracı, oyunlar gibi değişik şekillerde hazırlanan davetiyeler ile çiftler diledikleri gibi davetiye basımı yapabilirler.

 

Ufak Eklemelerden Kaçınmayın

Sade bir davetiye sipariş vermiş çiftler bu davetiyelere ufak eklemeler yaptırabilirler. Böylece istedikleri konseptleri çok kolay bir şekilde ortaya koydurabilecekler.

 

Temayı Yanlış Anlatmayın

Düğün davetiyesi ile çiftler nasıl bir düğün yapacaklarını karşılarındakilere anlatırlar. Örneğin renkli bir düğün yapmak isteyen çiftlerin davetiyelerinin mümkün olduğu kadar neşeli ve canlı renklerde olmasını sağlayacaklardır. Şık bir düğün olacaksa rengin koyu renklerde olmasında fayda var. Davetiyede gerekli olan her bir detayın mutlaka ayrıntılı olarak yazılması gerekiyor.