Düğün Tarihine Karar Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsanların en mutlu günlerinden bir tanesi için yapacakları hazırlıklar, düğün tarihinin belirlenmesi ile birlikte başlar. Çünkü gerek düğünün yapılacağı alan gerekse hazırlıklar ve ev düzenlemesi de bu tarihe bağlı olarak düzenlenir.

 

Hangi Dönem Evlenilmek İsteniyor?

Bazı kadınlar çok ufak yaşlarından itibaren yaz gelini olmak ister ve bununla alakalı hayaller kurar. Ancak yaz ayları genel olarak düğün sezonunu içerisinde barındıran dönemlerdir. Dolayısıyla mekanların fiyatları hiç olmadığı kadar büyük bir artış gösterir. Kış aylarında yapılacak düğünlerde ise mekanlar fiyatlarında düşüşler meydana gelir. Soğuk havalarda düğün yapmak çok zor gelse de özellikle oteller pek çok farklı avantajı çiftlere sağladığını unutmamak gerekiyor.

kis-dugunu-nasil-olur

İstenilen Düğün Mekanı O Gün İçin Uygun Mu?

Bazı çiftler düğünlerini nerede yapmak istediklerini düğün tarihlerini almadan önce belirlemişlerdir. Ancak daha sonrasında bu mekanı kiralamak istedikleri zaman mekan başkasına kiralanmış olabilir. Dolayısıyla mekan rezervasyonu yaptırmak için 1 sene öncesinde araştırmalara başlanmış olması büyük bir önem taşıyor.

 

İndirimlerden Yararlanmayı İhmal Etmeyin

Düğün için kısıtlı bir bütçeye sahip olan çiftler bundan dolayı mümkün olduğu kadar iyi araştırma yaparlar. Düğün mekanları insanları kendilerine çekmek adına %60’lara varan oranlarda indirimler uygulayabiliyor. Yani çiftlerin kesinlikle ilk gördükleri mekan ile anlaşmaması gerekiyor. Mekan araştırmalarına erken başlamanın avantajı da burada başlamakta. Ne kadar erken araştırmalara başlanırsa, mekanlar ile alakalı o denli fazla bilgiye erişilmiş olunur. Bu sayede çiftler her zaman istedikleri mekanlar için düşündüklerinden çok daha uygun fiyatlara rezervasyon işlemlerini de yapabilirler.

 

Düğüne Gelecek Kişilerin Müsaitliği

Doğal olarak herkesi teker teker arayıp müsaitlik durumu öğrenilemez ya da buna uygun bir tarih bulunamaz. Ancak özellikle de yakın arkadaşlar, akraba ve ailelerin herhangi bir tatil planı olup olmadığına dikkat edilmeli.

 

Balayına Çıkılacak Mı?

Düğünden sonra balayına çıkmayı düşünen çiftlerin mutlaka düğün tarihlerini balayı yapacakları döneme uygun ayarlamaları gerekmektedir. Sezon dışında yapılacak düğün gibi balayı da maliyetlerin azalması anlamına gelecektir. Çiftler de buna uygun seçimlerini yapabilirler.

TOURS