Düğün Pozlarını Doğru Verin

İnsanların büyük bir kısmı yeteri kadar fotojenik olmadığı ya da güzel çıkmadığını düşündüğü için fotoğraf çektirmek istemezler. Düğün fotoğraflarının kusursuz görünmesi için ise yapılması gereken bazı şeyler bulunuyor. Bunlara dikkat etme sonrasında artık fotoğraflarda kötü çıkma gibi bir korku olmayacaktır.

 

İnce Yüz Hatlarına Ulaşmak İçin

Profesyonel bir gelin makyajı için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta cilt renginden bir ton koyu ya da açık renk fondöten kullanılabilir. Burnun çok daha kalkık ve ince görünmesi için göz diplerinden burnun kanatlarının olduğu bölgeye kadar, elmacık kemiklerinin ön plana çıkması içinse elmacık kemiğinin altına koyu renk fondöten sürülebilir.

1012713_620x413

Fotoğrafta Gıdının Görünmemesi İçin 

Yıllardır fotoğraflarda büyük bir sıkıntı yaratan gıdının fotoğraf çekiminde de insanların görüntüsünü bozar. Gıdının görünmesini engellemek için poz verirken dili damağa değdirerek kafayı bir iki santim öne ittirmek yeterli. Böylece daha gergin bir görüntü ortaya çıkacaktır.

org1

Zayıf Bir Görüntüye Erişmek 

Stresten dolayı kilo alan kişiler zayıf görünmek için tamamen düz değil de hafif bir şekilde sağa doğru dönerek poz vermek gerekiyor.

 

Yüzü Çok Daha Güzel Bir Hale Getirin

Dolgun dudaklara sahip olmak isteyen kadınların dudak bazı sonrasında dudakların ortasına koyu, kenarlarına ise açık tonda bir ruj sürülmelidir. Ayrıca fotoğraf çekimi öncesinde sakız çiğnemek çene kaslarını geliştirecek ve yüzü çok daha gergin bir hale getirecektir.

 

Kusurlar Gizlenmeli

Fotoğraf çekimlerinde her zaman önemli olan ilk şey kusurları gizlemektir. Bunun için doğru kıyafetlerin yanı sıra pozlamanın da seçilmesi gerekiyor. Basen bölgesi geniş olan bir kadının mutlaka çekim esnasında kalçaya çok hafiften yön verilmeli. Bu sayede istenildiği gibi incecik basenlere de erişilebilir.

 

Doğru Fotoğrafçı Bulunmalı

Düğün fotoğrafları için çekim işlemleri yapılmadan önce mutlaka bu konuda uzman fotoğrafçıları arasından seçim yapmak gerekiyor. Konusunda uzman olan fotoğrafçılar çiftlerin bu gergin günlerinde bir taraftan onları sakinleştirirken diğer bir taraftan da en doğru ve güzel poz ermeleri adına ne yapmaları gerektiğini onlara iletir. Böylece ortaya iki tarafı da tatmin eden başarılı sonuçlar çıkmış olur.