Düğün Pastasında Son Nokta

Pek çok genç kızın en büyük hayali düğününde pasta kestiği andır. O anı unutmaz ve harika hale getirmek için Düğün.com son pasta trendlerini bu yazıda bir araya getirdi.

Lezzetli Pastalar

İçerisinden sihirli bir dünyanın var olduğunu düşündüren bu pastalar düğün günü şıklık ve zariflikte gelinlerle yarışıyor. Gelinler bu pastaları sipariş verirse ikinci planda kalacaklarının farkında olmalılar. Mimari bir şaheseri andıran bu pastalar maket değil üstelik. Şık ve zarif görüntüdeki pasta sadece gelinle değil düğüne katılan diğer davetlilerle de yarışacaktır. Görüntüsü kadar lezzetli de olan pastalarla siz de hayallerinizdeki pastaya sahip olabilirsiniz.

Düğünlerde Cupcake

Cupcake tek kişilik sevimli ve tatlı lezzetli bir kek şeklidir. Günümüzde yeni yeni düğünlerde ikram edilmeye başlanan sevimli mini kekin tarihi oldukça eskidir. 19. Yüzyılda bir yemek kitabında adı geçen cupcake, o tarihten itibaren hayalleri süslemiş damakların lezzetlenmesini sağlamıştır.

cupcake

cupcake

Günümüzde farklı pasta ikram etmek isteyenlerin tercihleri arasında yer alan cupcake kolay ikram edilmesi sayesinde pratiktir. Düğün pastası ile damakların tatlanmasını istiyorsanız uzman videosunu mutlaka izleyerek fikir edinin.

Makaron İkramı Nasıl Olmalı?

Düğünlerin olmazsa olmazı olan kurabiyeler neden rengarenk makaronlar olmasın ki? Son yıllarda en çok tercih edilen pasta modellerinden birisi haline geldi makaronlu pastalar. Fıstıklı, limonlu, vanilyalı, bademli, fındıklı, çilekli ve daha farklı seçeneklerdeki makaronlar düğüne gelen davetlileri zevkli anlar yaşamasını sağlar.

makaron

makaron

Makaronların tadı kadar görselliği de harikadır. Makaronlu pastayı düğünde kullanılan renklerde, renk geçişli ya da farklı renklerin bir arada kullanılmasıyla oluşturabilirsiniz. Her ne kadar küçük atıştırmalıklar gibi görünse de bu küçük kurabiyeler düğününüzü harika hale getirebilir.

Çikolatalı Pasta

Meyve ve çikolatanın bir arada yenmesine kim hayır diyebilir ki? Eğer siz ve eşinizde çikolata ile meyvenin birlikteliğine hayır diyemeyen insanlardansanız işte bu seçenek tam size göre.

çikolatalı pasta

çikolatalı pasta

Yoğun ve keskin çikolatanın taze ve olgun meyvelerle birleştiği pasta özellikle yaz aylarında ve mevsim geçişlerinde yapılan düğünler için ideal bir seçenektir. Meyveli ve çikolatalı pastalar uygun fiyatlı olduğu için pastanın fiyatını daha uygun hale getirecektir.

Pastada Gelin ve Damat Minyatürü

Düğün pastalarında kullanılabilecek en güzel süs hiç kuşkusuz gelin ve damat minyatürleridir. Daha çok klasik tarzı benimsemiş çiftlerin tercihi olan minyatür detaylı pastalar koyu renkli pastalarda çok az kullanılıyor. Bu pastalar çoğunlukla beyaz ya da pembe zeminlerde tercih ediliyor. Pastanın üzerine butik bir pastane şefi ile çalışarak farklı figürler de ekletebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey işine uzman ve sizin düşüncenizi ve tarzını kavrayan bir pasta firmasıdır.

İstek Üzerine Pasta Tasarlanması

İlk görüşte size farklı gelen özel tasarıma sahip olan komik pastalar, ağır başlı ve romantik çiftlerden ziyade hayatı deli dolu yaşayan macera seven çiftlerin arasında yer alıyor. Klasik düğünlere nazaran daha çok nikah sonrasında yenilsin içilsin, insanlar sürekli dans edip eğlensin temalı düğünlerde daha çok bu pasta türü tercih ediliyor. Gelin ve damadın istediği üzerine tasarlanıp yapılan komik pastalar gelin ve damadın düşüncesi oranında özgün ya da değil. Farklı tasarımıyla tüm davetlilerin ilgisini çeken komik pastalar yetenekli iseniz kendiniz yol değilseniz eli pastaya yatkın bir dostunuz eğer çevrenizde böyle bir arkadaşınız yoksa da pasta firması sizin için pastayı yapar.