Düğün Pastası Fiyatları Nedir?

Düğün bütçenizi yavaş yavaş planladıysanız neye ne kadar vereceğinizde ortaya çıkmaya başlamıştır. Düğün için yaptığınız masrafları en aza indirgemek için mutlaka geniş çaplı bir araştırma yapın. Özellikle pastanın hangi fiyata mal olacağını bilmenizde yarar var. İşte şehirlerdeki pasta fiyatları:

İstanbul

İstanbul’da ki pasta firmaları düğün pastalarını genel itibariyle dilim başı olarak hesaplıyor. İstanbul genelindeki pastanelerde ve pasta firmalarında düğün pastasının minimum fiyatı 7 ortalama fiyatı ise 12 TL kadardır. Fiyatı belirleyen etkenlerin başında sizin istediğiniz pastanın malzemeleri ve tasarımı geliyor hiç kuşkusuz. Pastanın fiyatı biraz aşağı çekmek için pastanızda pahalı kremalar yerine mevsim meyvelerinden yararlanabilirsiniz. Böylesi daha sağlıklı ve lezzetli olacaktır.

düğün pasta fiyatları

düğün pasta fiyatları

Ankara

Ankara’da fiyatlar İstanbul gibi dilim başı değil pastanın bütünü esas alınarak hesaplanıyor. Lezzetli bir düğün pastasını minimum 500 TL ortalama ise 4000 TL gibi bir fiyatla karşımıza çıkıyor. Her ne kadar farklı modelleri ve tatlarıyla cazip gelen pastaların fiyatlarını uygun hale getiren detaylarda vardır. Pastanın boyutu, tasarımının ne kadar özgür olup olmadığı, kullanılan malzemenin kalitesi pastanın fiyatını belirleyen faktörler arasındadır.

İzmir

İzmir’de fiyatlar Ankara ve İstanbul’a göre daha uygundur. İzmir’de düğün pastalarının dilimi minimum 4 ortalama ise 7 TL civarlarındadır. Düğün pastasının yanı sıra nişan pastaları da aşağı yukarı bu fiyat aralığındadır. Nişana gelen davetli sayısı düğüne göre daha az olacağı için nişan pastasının maliyeti daha uygun fiyatlı olacaktır.

düğün pastaları

düğün pastaları

Adana

Adana’da dünya evine girecek olan çiftler 300 kişilik bir düğün pastası için ortalama1.200 TL civarında bir ücret ödeyeceklerdir. Adana’da düğün pastası fiyatı dilim üzerinden değil toplam pastanın maliyeti üzerinden hesaplanıyor. Dilim başı 3-4 TL aralığında olan düğün pastasının maliyetini hiç kuşkusuz sizin istekleriniz belirliyor. Düğün pastası modelleriyle söz pastası arasında boyut ya da dilim bazında önemli farklılıklar olmayacağı için Adana’ da sözlenecek olan çiftler söz ve nişan pastasını aynı ücretle hesaplayabilir.

Antalya

Antalya’da düğün pastasının ücreti dilim üzerinden değil pastanın toplamı üzerinden hesaplanıyor. Örnek vermek gerekirse minimum özelliklere sahip bir düğün pastasını 100 TL ye yaptırabilirsiniz. Ortalama malzemelerin kullanıldığı bir pastayı ise 250-300 civarında sipariş verebilirsiniz. Pastanın tasarımına ve içeriğine göre pastanın fiyatı yukarı çıkabilir.