Düğün Organizasyonunda Tema

Düğün hazırlıklarınızı yaparken yabancı kataloglarda ve internet sitelerinde gördüğünüz temaları istiyorsanız sizler için seçmiş olduğumuz bu birbirinden şık 5 madde oldukça yararlı olacak. Düğün organizasyon şirketlerinin bu tür mükemmel işleri nasıl yarattıklarını merak ediyorsanız, bu yazımızda sorularınızın cevabını bulabilir ve kendi düğün organizasyonlarınızda da bu dokunuşları uygulayabilirsiniz.

İlham Alın

Gözlerinizi kapattığınız zaman kısa bir süre sonra evleneceğiniz insan ile tanıştığınız güne kadar geriye gidin ve zamanda ufak bir yolculuk yapmaya çalışın. Eşiniz olacak olan kişi ile nasıl tanıştınız, bugüne kadar neler yaşadınız, ortak ilgi alanlarınız ve hobileriniz nelerdi, birbirinizi hangi anlarda hatırladınız? Kendi aranızda size özel olan noktaları ve sembolleri yakalayana kadar aşkınızdan ilham alarak hayal kurmaya devam edebilirsiniz. Belki de kumsalda otururken eşinizin size getirmiş olduğu bir deniz yıldızı sizin tanışmanıza vesile olmuştu. Bu tür ufak detayları belirleyin ve düğün temanızı bu tür aranızda özel olan noktalar üzerine kurmaya çalışın.

mükemmel düğün teması

mükemmel düğün teması

Deniz Yıldızlı Tema

Eşiniz ile birlikte düğün organizasyonunuzun temasını oluşturacak olan ufak detayları ve sembolleri bulduysanız sıra, o noktaları ve sembolleri özenli bir şekilde dokuyarak düğün atmosferine uygun hale getirmeye geliyor. Örneğin düğün temanızı seçerken bir deniz yıldızı kullandınız. Şimdi bu deniz yıldızını nasıl daha şık bir şekilde uygulayabileceğinizi düşünmeniz gerekiyor. Bu tür bir durumda ilk olarak aklınıza deniz teması ve deniz yıldızları kullanabileceğiniz mekanlar gelir. Ayrıca mavi tonlarının da düğün temasında hakim olacağı bellidir. Ana hatlarınızı bu şekilde belirledikten sonra ufak detaylar ile alternatif temalar belirlemeye başlayabilirsiniz.

Sade Olun

Düğün temanızda yer alacak olan renkleri belirlerken, kendinize 3 temel ve ana renk belirleyerek bu renklere sadık kalarak hareket etmeye çalışın. Bu yöntem tamamen bu 3 renk üzerinde takılı kalmanız ve kesinlikle dışına çıkmamanız anlamına da gelmiyor. Fakat ana renklere sadık kalarak hareket etmeniz görsel olarak düğününüzde bütünlük yakalayabilmeniz açısından önemlidir. Bu adımları takip ederseniz tamamen profesyonel ellerden çıkmış bir temaya sahip olursunuz. Dekor uygulamalarında ise kesinlikle abartı durumlardan uzak durmalısınız. Mavi tonlarında bir masa örtüsü ve masalara koyduğunuz deniz yıldızları başlı başına yeterli olacaktır.

düğün temaları

düğün temaları

Detaylar

Deniz yıldızı sembolünü göz önünde bulundurarak düzenleyeceğiniz bir tema içerisinde misafirlerinize nikah şekerleri yerine sahillerde giyebilecekleri parmak arası terlikler dağıtabilirsiniz. Emin olun bütün misafirleriniz bu alternatif fikirlerinize bayılacaktır. Damadın yakasına da minik bir deniz yıldızı tutturabilir, büyük gümüş bir deniz yıldızını da kendi saçlarınıza takabilirsiniz. Hayal gücünüzü sınırlamadan tamamen serbest bırakın ve aklınıza gelen en uçuk fikirleri bile mutlaka değerlendirmek üzere not alın.

Parçaları Bir Araya Getirin

Sahilde yapacağınız bir düğünde, herhangi birisi vals çalınmasını veya sizin mekanınıza balon etek bir gelinlik ve uzun topuklu ayakkabılar ile gelmenizi beklemeyecektir. Bu sebeple düğün mekanınızda yaratmış olduğunuz atmosferinize uyumlu bir gelinlik seçimi yapmalısınız. Düğün temanızı destekleyecek olan gelinlik ve aksesuarları kullanırsanız mekan ile bütünleşmiş olursunuz.

Diğer ufak detaylarınızı da mutlaka düğün temanızın ana hatlarına bağlı kalarak seçmeli ve yerleştirmelisiniz. Eğer düğün organizasyonunuzda yer alan bütün ufak detayları ve parçaları genel tema ekseninde bir araya getirerek birleştirirseniz dillere destan ve unutulmayacak bir düğün organizasyonu gerçekleştirmiş olursunuz. Bu konuda detayları bir araya profesyonel olarak getirebilecek olan düğün organizasyonu yapmakta olan profesyonel şirketlerden de destek alabilirsiniz.