Düğün Organizasyonunda Sinema Teması

Düğün organizasyonlarında farklı ve alternatif fikirler arayan çiftlerin en çok tercih ettikleri temalar arasında sinema temalı düğünler yer alıyor. Eğer mutlu sonlar ile biten aşklar için sinema temalı düğünleri organize etmeyi düşünüyorsanız bu yazımızda sizlere en yaratıcı ve şık sinema temalı düğün fikirlerinizi sunuyoruz.

Yaratıcı Olun

Alternatif düğün organizasyonu fikirleri arayan, özgün ve aynı zamanda sinema hayranı olan çiftler için masa düzenleri ilk sırada yer alıyor. Film negatiflerini peçete koymak için kullanabilir, vazo yerine büyük bir patlamış mısır kutusunu kır çiçekleri ile doldurabilirsiniz. Aynı zamanda isim kartlarını klaket şeklindeki notluklara tutturabilir, masa dekorasyonunda ise film makarası görünümünde objeler tercih edebilirsiniz. Masa düzenlerinde bu tür ayrıntılar kullanmanız, nostaljik bir sinema atmosferini hissedebilmenizi sağlayacaktır. Düğün organizasyonu firmalarından yardım almayı ve onlara isteklerinizi net bir şekilde anlatmayı da unutmayın.

sinema temalı düğünler

sinema temalı düğünler

Düğün Pastalarında Cupcake

Düğünlerin en temel parçalarından olan pastaları da sinema konseptine uygun olarak tasarlatabilirsiniz. Düğün pastası firmalarına istediğiniz pasta modelinin fotoğrafını götürerek birbirinden şık film makaraları, patlamış mısır kutuları veya bir klaketten oluşan büyük bir düğün pastası yaptırtabilirsiniz. Üzerlerinde sinema imgesi taşıyan minik figürlerin yer aldığı cupcakeleri ise misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

Farklı Düğün Davetiyeleri

Düğün davetiyelerini günümüzde çok farklı şekillerde görmeye alışık olsak bile, bir sinema bileti ya da negatif makarası içerisinden çıkacak olan ufak bir not ile sevdiklerinizi düğününüze davet ederseniz emin olun çok şaşıracaklardır. İlginç düğün davetiyesi fikirleri arasında en fazla tercih edilenlerden olan sinema bileti şeklinde düğün davetiyeleri uzun zaman pek çok kişi tarafından beğeniliyor. Seçmiş olduğunuz düğün davetiyesi konseptinizi yine düğün organizasyonu şirketine net bir şekilde aktararak başarılı bir düğün davetiyesi sahibi olabilirsiniz.

düğünlerde yeni temalar

düğünlerde yeni temalar

Patlamış Mısır

Sinema denildiği zaman akla ilk gelen patlamış mısır ve kokusunu düğün temanızda kullanmak istemez misiniz? Bir hayal edin, büyük ve kocaman bir patlamış mısır arabası düğün mekanınızda bir köşede duruyor. Hazırlamış olduğunuz patlamış mısır kutularınız ise içleri sıcacık ve lezzetli mısırlar ile doldurulduktan sonra misafirlerinize ikram ediliyor. Nikah şekeri modellerinden sıkıldıysanız ve kendi düğününüzde farklı bir nikah şekeri fikri uygulamak istiyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Alaska Frigo Sinema Salonlarında

Sinema salonlarında patlamış mısırlardan sonra akla ilk gelenler arasında yer alan alaska frigoları düğün temanızda kullanabilirsiniz. Düğün organizasyonunuzda bir catering firmasından destek alarak misafirlerinize patlamış mısır, alaska frigo, sarı leblebi ve birbirinden lezzetli olan şekerlemeler ikram edebilirsiniz. Böylelikle misafirleriniz yaratmış olduğunuz sinema temalı düğününüzü daha iyi bir şekilde hissedebilirler.

Düğününüz İçin Afiş Tasarlayın

Düğününüzü adeta bir film gibi düşünerek ona ait özel bir afiş tasarlayın. Sevdiğiniz bir fotoğraf ya da sevdiğiniz bir filmin afişini alarak üzerine düğün için hazırlamış olduğunuz detayları yazarak değiştirebilir ve bunu misafirlerinize hediye olarak verebilir, dilerseniz düğünü yaptığınız mekanlarında süsleme olarak kullanabilirsiniz. Şık bir çerçeveye koyduğunuz bu düğün afişinizi düğün mekanınızın belirli noktalarında kullanarak mekan dekorasyonunda büyük bir bütünlük ve hareketlilik elde edebilirsiniz.