Düğün Öncesi Gelinlere Tavsiyeler

Her kadın kendini bembeyaz gelinlikler içerisinde hayal eder. Bu mutlu gün yaklaştığı zaman ise ne yapacağını bilemeden yaptığı yanlışlıklar ise kadınları zor duruma sokabiliyor. Böylesi bir durumun meydana gelmesini engellemek ise mümkün.

 

Her Şey İle İlgilenemezsiniz

Gelinler genel olarak tüm şeyleri kontrol altına aldığını söyler ve yardım kabul etmez. Halbuki bu esnada yapılacak olan şeyler unutulur. Bunun yerine çevreden gelecek yardımlardan faydalanılmalı.

 

Davetiyeleri Göndermeyi Unutmayın

Düğünden bir süre öncesinde davetiyelerin misafirlere iletildiğinden emin olmalısınız. Çünkü gelecek cevaplara bağlı olarak düğün mekanı seçimi yapılacaktır.

 

Düğün İçin Hazırlıklara Nasıl Başlanmalı?

Gelinlerin bu aşama hiçbir şekilde telaş etmemesi gerekiyor. ilk olarak düğün hazırlıkları için hangi adımların atılması gerektiğini incelemeli ve kendince bir liste hazırlamalılar. Sonrasında da buradaki listeye göre yapılması gereken şeyleri harfiyen yerine getirmeliler.

 

Firmaların Kampanyalarını Takip Edin

Bazı dönemlerde firmalar çiftlerin düğün hazırlıkları için oldukça etkili kampanyalar yapabiliyorlar. Böylece istenilen ancak yüksek ücretli olduğu için tercih edilemeyen mekanlara %50’lere varan avantajlar ile rezervasyon yaptırılabiliyor.

 

Bütçeye Dikkat

Düğün hazırlıklarında çiftlerin yapmış oldukları en büyük hataların başında bu iş için ne kadarlık bir bütçeleri olduğunu planlamamak geliyor. Halbuki bütçenin belli olmaması durumunda yapılacak seçimler ekonomilerini ciddi anlamda zorlayacaktır. Bunu engellemek adına gelin adayları plan yapmadan önce damatlar ile ne kadarlık bütçeleri olduğunu konuşmalı ve daha sonrasında da seçimlerini buna göre düzenlemelidir.

Bride and Groom on Bank Note

İncelemeleri Dikkatli Yapın

Mekan sahipleri ve fotoğrafçılar ile yapılacak görüşmelerde aklınızda yer eden soruların tamamını yetkililere sormalısınız. Düğün mekanına ve fotoğrafçıya sorulması gereken bazı sorular bulunuyor. Mekanın süslenmesi, düğün paketi içeriği, menü seçimi, verilecek ekstra hizmetler, bunların ücretleri, fotoğrafçının daha önceki çekimleri, fotoğrafları ne kadar sürede hazırladığı, fotoğraflarda ne gibi düzenleme yapılacağı, çekimlerin gerçekleşeceği yerler gibi konuların mutlaka yetkili kişiler ile görüşmesi gerekmekte.

 

Her Şey Sona Erdiğinde

En mutlu gün için yaşanan gergin günler sonrasında artık gelin ve damat her şeyi arkalarında bırakmalı, yeni hayatlarına en eğlenceli ve keyifli şekilde, sevdikleriyle girmeli.

gelin_damat_5