Düğün Öncesi Damatların Bakımı

Bakım diyince herkesin aklına öncelikli olarak kadınlar geliyor. Ancak damatların damatlık seçimi sonrasında kendi kişisel bakımlarına dikkat etmeleri gerekmekte.

Kilonuzu Kontrol Altına Alın

Damatlar kendilerine uygun bir damatlık seçmek adına çok uzun süreler boyunca araştırmalar yaparlar. Tam onlara uygun damatlıkları seçtikleri zaman ise kesinlikle kilo alınmaması gerekmekte. Düğün gününe kadar mümkün olduğunca dengeli beslenilmeli, çok az da olsa spor yapılmalı. Ancak buna rağmen kilo alındıysa mutlaka terziye gidilerek düzeltmelerin yapılması istenmelidir.

Kişisel Bakıma Dikkat

Nasıl ki gelinler düğün öncesinde oldukça dikkatli bir şekilde kişisel bakımlarına dikkat ediyorsa aynı şekilde damatlar da kendi bakımlarına dikkat etmeli. Rahatlatıcı yüz maskeleri, saç stilinde yapılacak değişiklikler, kimi zaman ufak estetik müdahaleler ile kendinize zaman ayırabileceksiniz. Böylece düğün stresinden de uzaklaşmış olacaksınız.

Enerjinizi Yüksek Tutun

Düğüne kalan günler azalmaya başladıkça stres artar. Üstelik bu stresin artması sonrasında damadın eli ayağına birbirine dolaşır ve yapması gereken şeyleri de yapamazlar. Bunu engellemek adına dostlarınız ile birlikte eğlenceli şeyler yapmaya başlayın. Ancak bunları yaparken kendi sağlığınıza da dikkat etmeyi ihmal etmeyin.

Düğünden 1 Gece Önce

Düğüne bir gün kala iyi uyumalı ve hafif gıdalar tüketilerek mide yorulmamalıdır. Aromalı ya da fazla baharatlı yiyecekler mideyi ciddi anlamda yorabilecektir. Geceleri kalkarak atıştırma huyunuz bulunuyorsa, bir geceliğine buna ara vermelisiniz. Çünkü düğün günü çok ciddi koşuşturmacalar yapacaksınız. Bunun için de mutlaka en az 7 saat boyunca deliksiz bir şekilde uyumanız gerekmektedir. Uykuya dalmakta zorlanıyorsanız alacağınız ılık duş ile çok daha rahat bir şekilde uykuya kalacak, kendinizi dinç hissederek düğün gününe kalkacaksınız.

Bunları Unutmayın

Düğünün yapılacağı yere gitmeden önce mutlaka kendinize ufak bir çanta hazırlamalısınız. Düğün gününde yüzde belirecek bir sivilce ya da kötü görüntü için eşinizden ya da makyözünden mutlaka yardım alın. Düğün günü oldukça yoğun geçecektir. Yorulduğunuz zamanlarda mutlaka dinlenmelisiniz. Çünkü düğün günü tahmin edilenden yorucu geçebilir. Dolayısıyla bu duruma karşı kendinizi korumalı, mümkün olan en eğlenceli şekilde kendi düğününüzü tamamlamalısınız.