Düğün Müzikleri Nasıl Seçilmeli

Düğün müziklerinin seçimi konusunda karar vermekte zorluk yaşıyorsanız, fakat yine de bir orkestra ya da dj ile çalışacak olsanız dahi önemli olanın sizin kararlarınız ve müzik seçimleriniz olduğunun bilincindeyseniz sizlere düğün müziklerinin seçimi konusunda geniş kapsamlı bir rehber sunuyoruz.

Neye Göre Seçim Yapılmalı?

Çiftlerin en fazla zorlandıkları konular arasında düğün müziklerinin seçimi yer alıyor. Kendi zevklerinize uygun olan şarkılar, düğünün konsepti, misafirlerinizin profili derken bu iş içinden çıkılmayacak bir hale gelebiliyor.

düğün müziği

düğün müziği

Düğün sanatçıları, orkestra ya da dj ile birlikte çalışıyorsanız bu kişiler sizlere bu konuda yeteri kadar yardımcı olmaya çalışacaklardır. Ancak gecenin giriş müziği, ilk dans ve pasta kesimi müziklerini sizin seçmeniz gerekmektedir.

Çeşitlilik Her Zaman İyidir

Müzisyenler ile anlaşmış olsanız dahi unutmamanız gereken nokta bu öze gecenin size ait olduğudur. Yaşlısından gencine kadar pek çok farklı insanı bir araya topladığınız için tüm bu kişilerin müzik zevklerine hitap edebilecek ortak müzikler bulabilmeniz zor olabilir. Düğün konseptiniz olduğu gibi, düğün müziğinizde de bir konsept belirlemelisiniz. Yaşlıların rahatsız olmayacağı gürültüsüz ve sakin şarkılar seçerek, herhangi bir müzik türüne bağlı kalmayarak misafirlerinizin genelini müzik konusunda memnun edebilirsiniz.

Giriş Müziği

Düğünlerde çalınan giriş müzikleri tıpkı düğün davetiyeleriniz gibidir. Düzenlemiş olduğunuz düğününüzün konsepti ve atmosferi hakkında ilk izlenim bu şarkı ile verilir.

giriş müzüği

giriş müzüği

Misafirleriniz heyecanlı bir şekilde mekana giriş yapmanızı beklerken misafirlerinizi büyüleyebilmek için en ideal zaman bu zamandır. Giriş yaparken ister tango ile, ister eteklerini uçuşturarak döndüğünüz bir vals ile ya da enerji dolu bir pop parçası ile kendinizi ifade edebilirsiniz.

Pasta ve Yemek

Yemekli bir düğün yapıyorsanız veya nikah sonrasında kutlama yapacaksanız müziklerinizin enerji dolu ve hızlı olması yerine daha slow ve misafirlerinizin yemek yerken rahatsız olmayacağı türden seçmeniz daha sağlıklı olacaktır. Düğünlerin vazgeçilmezi olan düğün pastası kesimi için ise yüksek tempolu bir şarkı seçebilirsiniz. Pastanın görüntüsünü de destekleyecek olan o müzik pastanızın lezzetini de arttırabilecek bir ayrıntıdır.

Dans Müzikleri

Oldukça kalabalık ve farklı yaş grubundan insanların katıldığı bir düğün yaptıysanız after party seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

dans müziği

dans müziği

Yaşlı konuklarınız düğününüz den gece ayrıldığı zaman düğün mekanınıza gelecek olan bir DJ ile istediğiniz kadar eğlenebilir ve dans edebilirsiniz. Partide rahat dans edebilmek ve hareket edebilmek için ise yanınızda mutlaka yedek bir ayakkabı bulundurmanızda fayda var.