Düğün Menüsü Nasıl Seçilir?

Düğünü planlarken çift binlerce farklı alternatif arasından kendine en uygun olanı seçmek adına saatler süren araştırmalar yaparlar. Bu araştırmalar arasında en fazla eğlendirenlerden bir tanesi ise catering firması seçimi oluyor. Yapılacak tadımlar, değişik menüler arasından çift en uygun olanı seçebilir.

 

Ortak Zevk Yakalanabilir Mi?

Herkesin zevki birbirinden farklıdır. Dolayısıyla herkesin %100 seveceği şeyleri bulmak imkansızdır. Bundan dolayı da menü seçimi yapılırken hayallere dalmak yerine çok daha gerçekçi çözümler bulunmalıdır. Mesela kimisi sebze severken kimisinin tercihi kırmızı et ya da balık olabilir. Dolayısıyla kalabalık düğünlerde eğer ki bütçe de uygunsa açık büfe tercih edilebilir.

 

Çoktan Seçmeli Menüleri Seçebilirsiniz

Catering firmaları oldukça uygun fiyatlara çiftlere farklı yemek seçenekleri sunmaktadır. Bundan dolayı da çiftler düğünlerine gelecek olan kişilerin hoşlanacakları tarzlardaki yemek alternatiflerini tek bir büfe üzerinden gerçekleştirebilirler. Burada önemli olan şey açık büfe içerisinde yer alacak yiyeceklerin doğru belirlenmesi olmalı.

Düğün Menüsü Nasıl Seçilir 2

Gelecek Konuklara Dikkat Edin 

Seçilecek yiyecekler her ne kadar mümkün olan herkese hitap ediyor gibi görülse de bazen dikkat edilmesi gereken farklı ayrıntılar bulunabiliyor. Hamile, alerjik, diyabet hastası ya da yaşlı konuklar için bir taraftan lezzetli diğer taraftan sağlıklı menüler oluşturulabilir. Üstelik bunları onlara belli etmeye de gerek yok. Sağlıklı seçenekler ile alakalı araştırmalar yaptıktan sonra istenilen parçalar menünün içerisine eklenecektir. Böylece düğüne gelecek olan kişiler çiftlerin ne kadar iyi bir ev sahibi olduklarını hatırlayacaklardır.

 

Temizliği İhmal Etmeyin

Yemekler her ne kadar güzel görünürse görünsün burada önemli olan şey sunumun ve hazırlıkların temizliği. Çatal bıçakların, servis tabaklarının ve sunumunun temiz olmaması demek, misafirlerin bu yiyecekleri tüketmek istememeleri anlamına gelecektir. Dolayısıyla firma seçimi yaparken firmanın bu konudaki tavrı ile alakalı bilgi almak büyük bir önem taşımakta. Dolayısıyla anlaşma yapılmadan önce bu konu ayrıntılı olarak konuşulmalı, yemeklerin ve sunumların zamanında ve temiz olmasının istendiği vurgulanmalıdır. Her bir detayın üzerinde durulduktan sonra artık düğün yemekleri ile alakalı çiftin aklında hiçbir soru kalmamış olacaktır.