Düğün Mekanını Kolayca Seçin

Yaz ya da kış olması fark etmez, yapılacak düğün için en uygun düğün mekanını seçmek tahmin edilenden çok daha zordur. Çünkü pek çok kişi bunun için yanlış mekanları inceler ve bu mekanlar arasından seçim yapmak zorunda kalır. Halbuki bunları engellemek ve en doğru düğün mekanını bulmak tahmin edilenden daha da kolay olacak.

 

Nasıl Bir Düğün Yapılmak İsteniyor?

Çiftin düğün mekanı seçimi yaparken öncelikli olarak ne tarz bir düğün yapılmak istendiğine karar verilmeli. Bunun nedeni ise şimdilerde düğün mekanlarının birbirinden farklı konseptlerde hazırlanmaya başlanması. Bu mekanların kendilerine özgü bir mekan kapasitesi bulunuyor. Yani 100 kişilik konsept bir düğün salonu için 200 kişilik misafir çağrılmak istendiği zaman ciddi bir sorun meydana gelecektir. Dolayısıyla çiftlerin mutlaka kendi kafalarında yer eden konuların cevaplarını verecek bir mekan arayışına girmesi gerekiyor.

 

Düğün Mekanı İçin Bütçe Ne Kadar Olacak?

Düğün mekanı seçilirken bu iş için ne kadarlık bir bütçe ayrıldığına dikkat edilmeli. Düğün mekanlarının her birinin maliyeti birbirinden farklıdır. Dışarıdan bakıldığında kır düğünü için seçilecek mekanın fiyatı balo salonu gibi bir mekandan çok daha düşük görünür. Ancak kır düğünü için istenecek hizmetlerin neredeyse tamamı dışarıdan temin edilmektedir. Bundan dolayı da toplam maliyet balo salonuna verilecek fiyattan çok daha yüksek olabilir. Bundan dolayı çiftlerin düğün mekanı seçerken mekanın hizmetleri ile alakalı tam olarak bilgi alınması gerekiyor.

one-cıkan

Düğün Mekanı Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Pek çok çift sırf fiyatı çok uygun olduğu için şehrin dışında bir mekan seçimi yapıyorlar. Ancak bu durumda düğüne gelecek olan kişilerin büyük bir çoğunluğu, düğünün mekanı uzak olduğu için oraya gelemeyecektir. Bunun yerine mümkün olduğu kadar herkesin gelebileceği bir yerde düğün mekanı tutmak gerekiyor. Düğün mekanı seçmek için en uygun olan zaman dilimi ise 1 yıl ile 6 ay arasında. Bu sayede oldukça uygun fiyatlara düğün mekanı seçilebilecek, çift kendine en uygun olan düğün mekanını seçerken maddi anlamda hiçbir şekilde zorlanmayacaktır.