Düğün Mekanında Hangi Ayakkabı Giymeli?

Eğer düğün günü doğru bir seçim yapılmazsa sorun yaratacak aksesuarlardan birisi de ayakkabılar olacaktır. O nedenle seçim yapılırken düğünün yapılacağı mekan ve konsepte uygun ayakkabı seçilmesi gerekir.

düğün

düğün

Netice de hiç kimse kır düğünde toprağa batan topuklu ayakkabılarla yürümek veya balo salonunda sandaletle salınmak istemez. O nedenle bu yazı sayesinde siz de doğru ayakkabı tercihi yapmanın püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Tarihi Mekanlar

Düğününüzü tarihi bir mekanda veya otelin balo salonunda yapıyorsanız stiletto veya topuklu ayakkabılardan yana seçim yapabilirsiniz. Ancak burada tarzı da işin içine sokarsak ve siz topuklu ayakkabıyı sevmiyorsanız bu mekana yakışacak babet veya şık bir sandalette giyebilirsiniz.

tarihi mekanlarda düğün

tarihi mekanlarda düğün

Tabi gelinliğinizle bütünlük oluşturacak ve dengeli duracak olması kaydıyla. Bir de uzun süre ayakta kalacağınız için bu gibi mekanlarda belli saatten sonra topuklu ayakkabılar canınızı acıtabilir. O nedenle yanınıza yedek gelin ayakkabısı almanızda rahat etmenizi sağlayacaktır.

Kır Düğünü

Kır düğünleri diğer düğünlere nazaran daha samimi ve sıcak bir iletişim sağlarlar. Kır düğünü için seçeceğiniz gelinlikler genellikle ayak bileğini ortaya çıkaran modelde olur. Hal böyle olunca altına giyeceğiniz sandaletler veya parmak arası  terlikler bile saçma kaçmayacaktır.

Klüp veya Restoranlar

Bu gibi mekânlar daha çok şatafattan uzak mekanlardır. O nedenle ayakkabı seçiminde daha çok sade ve rahat modelleri seçebilirsiniz. Topuklu ayakkabılar bu gibi mekanlarda her zaman abartı kaçacaktır.

restoranlarda düğün

restoranlarda düğün

Mavi Düğün

Değer düğününüzü yumuşacık kumlar içinde denize sıfır bir mekanda yapacaksanız topuklu ayakkabılar unutabilirsiniz. Topukludan ziyade babetin bile fazla geleceği bu mekanlarda ayakkabıdan ziyade çıplak ayakların vurgulandığı ip detaylar veya sandaletler tercih edebilirsiniz. Ama sandalet dışındaki ayakkabı seçimi her zaman yanlış tercih olacaktır.