Düğün Mekanına Göre Damatlık Seçimi

Erkeklerin damatlık alırken mutlaka düğünün yapılacağı alana dikkat etmeleri gerekmekte. Özellikle de konsept düğünlerinde bu durum hiç olmadığı kadar önemli bir hale geliyor. Damatların yapmaları gereken şey ise kendilerine en uygun olacak damatlıkları seçmek olmalı.

Yaz Düğünlerine Uygun Damatlık

Sıcak ve nemli bir havada yapılacak plaj düğünlerinde koyu renk damatlıklar seçmemek gerekmekte. Çünkü zaten koyu renk güneşi kendine çekecektir. Plaj ya da tekne düğününde damatların mümkün olduğu kadar rahat kumaşlardan hazırlanmış damatlıklar seçmesi en iyisi olacaktır. Plaj düğünlerinde klasik pantolonlar yerine kısa pantolonlar da tercih edilebilir.

Havuz Başında Kokteyl Kutlamalarına Uygun Damatlık

Modern tarzda bir düğün yapılacaksa mat siyah pantolon ve şık blazer ceket istenilen görüntünün ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Gömlek ise beyaz renkten ziyade kemik rengi olmalıdır. Ayakkabı seçiminde ise önemli olan şey rahatlık olmalı. Süet ya da mokasen ayakkabılar ile şıklık tamamlanabilir. Satın alım öncesinde mutlaka ayakkabı denenmeli ve kişinin ayağını hiçbir şekilde sıkmadığına emin olunmalı. Böylece düğün günü damat bu ayakkabıyı giydikten sonra kendini hiçbir şekilde rahatsız hissetmeyecek, düğün sorunsuzca ilerleyecektir.

Resmi Tarzlardaki Düğünlere Uygun Damatlık

Balo ya da otel tarzı bir düğün yapılmak isteniyorsa damatlığın mutlaka smokin olması gerekmektedir. Smokinler damatlıklardan çok daha özel bir şekilde hazırlanırlar. Dolayısıyla gelin adayı gelinliği ile alakalı araştırmalar yaparken damadın da smokin araştırmalarını yapmaya başlamalıdır. Alınacak smokinin vücuda tam olarak oturması, damadın düğün esnada smokinin içerisinde kendisini rahat hissetmesi gerekmektedir. Bunun için gerekiyorsa özel dikim smokinler hazırlanmalıdır.

Nikah Sonrası Eğlence

Yapılacak nikah sonrasında yemek yenmesi planlanıyorsa damatların işi çok daha kolay. Restaurantta yapılacak düğünler diğer düğünlere nazaran çok daha sakin bir şekilde geçecektir. Bu durumda damadın kendini giydiği damatlık içerisinde kendisini rahat hissetmesi gerekmektedir. Yapılacak seçim ise şık bir takım elbiseden yana olmalı. Estetik, sade ve rahat bir takım elbise bulmak her zaman çok daha kolaydır. Takım elbisenin bulunmasının sonrasında ise diğer hazırlıklar hızlı bir şekilde yapılabilecektir.