Düğün Mekanı İle Kontrat Yapmadan Önce

Büyük araştırmalar sonrasında düğün mekanını seçen çiftler için sıra mekan ile kontrat yapmaya geliyor. Bazı firmalar bu konuda oldukça farklı seçenekler sunarken bazıları kontrat yapmak yerine sözlü anlaşmayı yeterli oluyor.

 

Mutlaka Kontrat Yapın

Düğün mekanı ile gerekli anlaşmaya varıldıktan sonra sıra kontrata geliyor. Her ne kadar bazı mekanlar kontrat yapmak istemeseler de bu konuda ısrarcı olmak gerekiyor. Ancak yaşanabilecek olumsuz bir durumda kişilerin ellerinde yazılı bir belge yoksa ne yazık ki yapılacak görüşmeler sonrasında ellerine hiçbir şey geçmeyecektir. Böylesi bir durumun meydana gelmesini engellemek adına kişilerin mutlaka kontrat imzalaması ve yapılması istenilen hizmetlerin tamamının bu kontrat içerisinde yer alması gerekmektedir.

MTI3NjM5ND-kiralik-kontrat-ornegi

İptal Maddesini Ekletin

Ölüm, ayrılık, hastalık, erteleme gibi durumlarda ödenmiş olan ücretin iadesi detaylarının mutlaka kontrat içerisinde yer almalı. Çünkü bazı düğün mekanı sahipleri iptal konularını kontrat içerisine eklenmiyor, sonrasında iptal edilmek istendiği zaman kişilerden mekanın ücreti talep edilebiliyor. Bunun oluşmasını engellemek adına kontrata kesinlikle iptal maddesinin ve bu maddenin neleri kapsadığı belirlenmelidir.

 

Mekanda Kullanılacak Limitli Alkol Miktarı

Bazı mekanlarda alkol satışı yapılırken limit belirlenmez. Bazılarında ise kişi başı alkollü içecek miktarı belirlenmiştir. Bu oranın kontrat içerisinde mutlaka belirtilmesi gerekmektedir. Çünkü yapılacak ödeme buna göre ortaya çıkacaktır.

 

Gelin Odası Hizmetleri

Düğün salonları ya da otellerin balo salonlarında gelin ve damat için bir hazırlanma odası bulunmaktadır. Bu odanın ne zaman hazırlanacağı, yemek servisinin olup olmayacağı gibi konulara mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir.

g1

Fotoğrafçı Düğün Mekanına Mı Dahil?

Kimi mekanlarda düğün fotoğrafçısı ücretin içerisinde yer alır. Kimisinde ise kişilerden farklı bir fotoğrafçı belirlemesi istenir ya da kişiler bunu talep ederler. Daha sonrasında herhangi bir sorunun meydana gelmemesi adına bu kalemin görüşülmesi gerekiyor.

 

Düğün Başlamadan Önce Her Şey Kontrol Edilmeli

Düğünün olduğu akşam mutlaka kontrat çiftin yanında olmalı. Düğün başlamadan önce de ödenen kapora, fotoğrafçı ücreti, firmanın kalan ücreti ve bunun üzerine ödenmiş olan ücretlerin tekrardan üstünden geçilmesi büyük bir önem taşıyor.