Düğün Fotoğrafları İçin Öneriler

Çiftlerin son zamanlardaki en büyük araştırmalarından bir tanesi düğün fotoğrafları çekimi için oluyor. İstenilen bir mekanda kaliteli fotoğrafçılar ile yapılacak çekimler sayesinde kişiler bu mutlu anlarını çok daha sonraki zamanlarda da hatırlayabiliyorlar. Ancak bunun için yapılması gereken bazı şeyler bulunuyor.

 

Dış Mekan Çekimi İçin Uygun Yerler

Gelin ve damadın dış mekan çekimi için öncelikli olarak nerelerde çekim yapmak istediğini belirlemesi gerekiyor. Mevsimin tüm tonlarını üzerinde barındıran doğal bir bölgede, çiftler için anlamı olan bir yerde ya da tarihi bir mekanda istenildiği gibi çekim yapılabilmektedir. Doğru bir karar vermek için öncelikli olarak bu mekanların incelenmesi gerekiyor.

 

Doğru Fotoğrafçı Seçimi

İstenilen başarılı sonuçları almak için ilk önce kaliteli bir düğün fotoğrafçısı bulmak gerekiyor. Bu fotoğrafçı ile iletişimin güçlü olması demek, yapılacak çekimler esnasında çiftin kendini gergin hissetmemesi anlamına gelmektedir. Fotoğraflarda ön planda olması gereken en önemli şey ise doğallık.

 

Fotoğrafçı Görünmez Olmalı

Fotoğrafçının sektördeki kalitesi ve yaptığı işlerin mükemmelliğinin yanı sıra anın büyüsünü bozmadan çekimlerini yapabilmesi de önemlidir. Böylece çekimleri yaparken çiftin çoğu zaman farkına bile varamadığı kaliteli pozları başarılı bir şekilde yakalayabilecektir.

1

Çekimlerde Önemli Olan Noktalar

İç ya da dış mekan çekimleri olması fark etmez. Burada önemli olan şey ışığı kullanmak. Yaz aylarında dış mekan çekimi yapılırken 16.00 – 18.00 arası tercih edilmeli. Öğlen vakti gün ışığında çekim yapılacağı zaman ışığın yansıtıcılar ile kullanılması gerekmekte.

 

Düğün Hikayesi Çekimlerinde Bunları Unutmayın

Bu tarz çekimlerde önemli olan şey fotoğrafçının doğru zamanda doğru anı yakalamasıdır. Fotoğrafçı sayısının 2 olması demek, fotoğrafların çok daha etkili bir şekilde çekilmesi anlamına gelecektir.

 

Doğru Makyaj Seçimi

Fotoğraflarda güzel çıkmak adına yapılacak makyajın var olan güzelliği vurgulaması yeterlidir. Yapılacak makyaj sonrasında geline bakacak kişilerin makyajdan çok gelinin güzelliğini görmeleri gerekmektedir. Bundan dolayı çok fazla renkten kaçınmak ve mümkün olduğu kadar doğal tonlar kullanılmalıdır. Böylece ortaya çok daha güzel bir sonuç çıkmış olacak, gelin adayı fotoğraflarda güzel görünmeyi başaracaktır.

gelin-makyaji-nasil-olmali-