Düğün Fotoğrafçısı Maliyeti

Düğün, davetiye, gelinlik derken çiftler mümkün olduğu kadar tüm maliyetleri en aza indirmek adına çalışmalar yaparlar. Bundan dolayı da düğün fotoğrafçısının maliyetinin yüksek olacağını düşünürler. Halbuki yapılacak araştırmalar sonrasında en uygun fotoğrafçı ile çalışmalara başlanabilir.

 

İstanbul’daki Düğün Fotoğrafçıları

Çiftlerin yaşamlarındaki en önemli günü kayıt altına aldırmak istemelerinin doğal olarak bir ücreti olur. Şimdilerde İstanbul’daki fotoğrafçılar pek çok farklı konseptte çekimler yapıyor. Bu çekimlerin tarzına göre de fiyatlarda değişkenlik göstermektedir. Ancak ortalama olarak 800 TL ile 2000 TL arasında fotoğrafçı fiyatlarında değişkenlik göstermektedir.

c1873d_af3242373c9346ad8a5861b9c26891dd

 

Ankara’daki Düğün Fotoğrafçıları

Buradaki fotoğrafçıların fiyat aralıkları ise 350 TL ile 3500 TL arasında değişim gösteriyor. Buradaki fiyat farkının en büyük nedenlerinden bir tanesi ise istenilen düğün fotoğrafı konseptlerinin farklılıklar göstermesi. Böyle olunca yapılması gereken şeylerde değişimler meydana gelebiliyor.

ankara-resimleri-24

İzmir’deki Düğün Fotoğrafçıları

Farklı tarzda düğün fotoğrafları çektirmek isteyen çiftlerin kapılarını çaldığı fotoğrafçılar çiftlerden 800 TL ile 1500 TL arası ücret istemektedir.

izmir

Adana’daki Düğün Fotoğrafçıları

Düğünden yıllar sonra dahi bakıldığında çiftlerin aynı şeyleri hissetmesini sağlayacak kalitedeki fotoğrafları çekebilen, uzman bir ekibe sahip fotoğrafçılar arasından seçim yapmak isteyen çiftlerin genel olarak 500 TL ile 650 TL arasında değişim gösteriyor.


151_3757adana06

Antalya’daki Düğün Fotoğrafçıları

Ortalama tarzda, kaliteli çekimler yaptırmak isteyen çiftlerin düğün fotoğrafçısı arayışında onların karşısına pek çok farklı fiyat çıkacaktır. Bu fiyatlar ise 300 TL ile 800 TL arasındadır. Dolayısıyla çiftler düğün fotoğrafı çekimleri yapan fotoğrafçılar ile görüşerek kendi istedikleri şeyleri onlara iletebilir ve böylece ortaya tam anlamda net bir fiyat da çıkartılmış olur.

antalya-coastline-turkey

Bursa’daki Düğün Fotoğrafçıları

Klasik tarzdaki bir fotoğraf çekimi için 1000 TL istenirken farklı konseptleri içerisinde barındıran fotoğraf çekimleri içinse minimum 2000 TL ödenmesi gerekebiliyor.

bursa-yatırım-teşvik-belgesi

Çiftlerin düğün fotoğrafçısı seçerken gerekli olan noktalara dikkat etmeleri gerekiyor. Fotoğrafçılara sorulan soruların tamamının cevaplandırılması büyük önem taşıyor. Aksi bir durumda yapılacak fotoğrafçı seçimi sonrasında ortaya düşünülenden de ciddi sonuçlar çıkmaya başlayacak, yapılacak çekimler hiçbir şekilde kişilerin istedikleri gibi sonuçlanmayacaktır.