Düğün Davetleri İçin Oturma Düzenleri

Organizasyon esnasında gelecek olan kişi sayısına ya da yeme düzenine bağlı olarak davetlilerin oturma düzeni değişebilir.

 

Banket Düzeni Oturma Planı

Yemek düzeninde yuvarlak masalar kullanılacak ve mekanda dans edilecekse merkezin etrafında çift gece boyunca uzakta oturmak yerine misafirlerin arasında oturmayı tercih edebilirler.

perapix-sinif

Kulüp Tipi Oturma Düzeni

Düğün esnasında müzik performansı ya da izlenebilecek farklı bir etkinlik varsa bu tarz oturma düzeni tercih edilebilir. Ancak buradan önemli olan nokta tüm masaların pisti görebilmesidir.

neva_palas_2013_yilbasi_oturma_duzeni

Açılı Yerleşim Oturma Düzeni

Burada ortada bulunan mekan dans etmek için kullanılabilir. Masalar belirli açılarda yerleştirilir.

 

U Tipi Oturma Düzeni

Özellikle de küçük düğünler için ideal bir düzendir. Masalar dans pistinin etrafına koyulur ve bu sayede çiftler canlı müzik performanslarını oturdukları yerden izleyebilirler.

pera-2-u

Kare Tipi Oturma Düzeni

20 kişiden fazla olan grup yemeklerinde bu tarz oturma düzeni tercih edilir. Böylece birbirini tanıyan misafirler düğünde keyifli zamanlar geçirirler.

dugunde_oturma_duzeni1

Kantin Tipi Oturma Düzeni

Kalabalık davetlerde kantin tipi oturma düzeni kullanılabilmektedir.

Custom-wood-slat-chair-leisure-park-font-b-bench-b-font-font-b-seating-b-font

Banket Tipi Oturma Düzeni

Bu tarz oturma düzeninde genellikle yuvarlak tipli banket masaları kullanılmaktadır. 6 ya da 8 kişilik bu masalar için en ideal oturma düzenidir. Banket tipi oturma düzeni hem set menülerde hem de açık büfelerde servis kolaylığı sağlar.

 

Kraliyet Masası Oturma Düzeni

Aile ya da sevdikleri ile küçük bir kutlama yapacak çiftler bu tarz oturma düzenlerini kullanabilirler. Oval ya da dikdörtgen masalarda yapılacak servislerde eğer ki sayı 20 kişiyi geçiyorsa servis elemanlarından yardım alınabilir.

 

T Tipi Oturma Düzeni

Adından da anlaşılabileceği üzere oturma düzeni T şeklini alır. Baş tarafta yaşça büyük olan kişiler ve aileler oturur. Ortasında çift, karşılıklı taraflarda ise arkadaşlara ayrılır. Böylece oturma düzenindeki herkes dilediği gibi sohbet edebilirler.

 

Baş Masa Oturma Düzeni

Avrupa ülkelerindeki düğünlerde en çok görülen oturma düzenidir. Gelin ve damadın yanında anne babalar ve kardeşler de bu masada oturur. Ancak ülkemizde bu listeye çok fazla kişi eklenmek istediği için pek fazla tercih edilmiyor.