Düğün Dansına Hazır Mısınız?

Düğün günü çiftin yapacağı ilk dans için artık profesyonel dans kursları devreye girmeye başladı. Şimdilerde dans kursu denildiği zaman insanların akıllarına ilk gelen markalardan bir tanesi Hande Kayacık Dance Company oluyor.

Hande Kayacık Hakkında

Birçok farklı dans stüdyosu sahibinin aksine Hande Kayacık üniversitenin dans kulübünde dans etmeye başladı. Her ne kadar farklı bir bölüm okumaya başlasa da dans tutkusu bunların önüne geçmiş oldu.

Düğün İçin Dans Dersleri Nasıl Başladı?

Hande Kayacık, çevresindeki kişilerin düğünlerine katıldığı zaman onların bu konuda ne kadar gergin olduklarını görünce bu konuda bir çalışma yapması gerektiğini düşünmeye başladı. Çiftlerin bu mutlu günlerinde istedikleri gibi dans ermek isteseler de bunu gerçekleştiremiyorlardı. Şimdi ise bu durum değişmeye başladı. Düğün dansı markası olarak adından söz ettiren Hande Kayacık Dance Company başarılarına hız kesmeden devam ediyor.

İlk Dans Olarak Hangi Dans Türü Seçilmeli?

Çiftlerin düğün dansı için mümkün olduğu kadar en kolay salon dansları arasından seçim yapması gerekmekte. Ayrıca gelinliğin türüne bağlı olarak da istenilen dans seçilebilecektir.

Derslerde Çalışmalar Nasıl Gerçekleşiyor?

Burada önemli olan şey koreografiyi öğretmekten çok dans etmeyi öğretmektir. Çünkü ezberlenecek olan şeyler hızlıca unutulabilir. Ancak öğrenilecek dersler genel olarak dans etmek için gerekli olan temel dersler olduğundan çiftler öğrendiklerini unutmayacaktır.

Dans Müzikleri Nasıl Seçiliyor?

Genel olarak çiftler kendi sevdikleri müzikleri ilk dans için getiriyor. Dans eğitmenleri bu müziklerin dans için uygun olup olmadığına bakıyorlar. Kişilerin istedikleri bir müzik yoksa eğitmenler çiftlere en uygun olacak dans müziklerinin yer aldığı bir DVD veriyor. Çiftler de burada yer alan müzikler içerisinden beğendiklerini seçiyorlar.

Çiftler Dans Derslerine Ne Zaman Başlamalı?

Düğün gününe 1 ya da 2 ay kala çiftlerin düğün dansı için ders almaya başlaması gerekmekte. Böylece hiçbir şekilde acele etmelerine gerek kalmadan derslere başlayabiliyor. Ancak yoğun bir dönem içerisinde bulunan çiftler ise 1 saatten oluşan toplam 4 ders alarak düğün gününde istedikleri gibi ilk danslarını yapma imkanına erişebiliyor.