Düğün Dansı Nedir?

Çiftler genel olarak bulundukları yere istedikleri bir müzik eşliğinde dans ederek girmek isterler. Ancak gerek davetlilerine muhteşem zamanlar geçirtmek gerekse bu günleri mutlu bir hale getirmek adına düğün dansı yapmak isterler.

Dans İçin Deneyim Gerekiyor Mu?

Düğün dansı yapmak için çok deneyimli olmak gerekmiyor. Gidilecek olan dans kursları sayesinde çiftler kendilerine en uygun olan dansları seçerek bunlara göre koreografileri uyguluyorlar. Bu dersler sayesinde hiç dans bilmeyen çiftler bile kolayca dans etmeyi öğreniyor.

Derslere Ne Zaman Başlanılmalı?

Çiftlerin dans için en az 1 ay öncesinde ders almaya başlaması gerekmekte. 4 5 saatlik ders alınması yeterli olacaktır. Burada önemli olan şey çiftin dansı ne kadar zamanda öğrenebileceği ve vücudun yatkınlığı. Çift aklında yer eden her türlü soru dans hocaları tarafından ayrıntılı şekilde cevaplandırılır.

Hangi Danslar Tercih Edilmeli?

Çiftlerin yaptıkları dansların başında rumba geliyor. Ancak doğal olarak rumbanın basit teknikleri çiftlere öğretilmekte. Vals yapmak isteyen gelinlerinse gelinliklerin mutlaka bu dansa uygun olması gerekiyor. İsteyen çiftlerse zeybek gibi geleneksel dansların derslerini alabilirler.

Düğün Dansı İçin Tango

Tutkunun ve aşkın dansı olarak da bilinen tango çiftler tarafından çok istense de dans eğitmenleri bu dansı tavsiye etmemekte. Tabi ki tango düğün günü için uyarlanabilir. Ancak kabarık ve uzun etekli gelinlikler ile tango yapılamayacaktır. Ancak mini gelinlik kullanacak gelin adayları tango yapabilirler. Ancak düğünden çok düğün sonrası ya da nişan eğlenceleri yapılacağı zaman çok daha sade elbiseler tercih edilir. Dolayısıyla böylesi durumlar için çiftler tango dersi alabilirler.

Derslere Nasıl Gidilir?

Çiftlerin düğün dansı için kursa giderken mutlaka kendilerini rahat hissedecekleri kıyafetleri giymeleri gerekmektedir. Rahat adım atmak adına bilek kısmını kapatacak tarzda ayakkabılar giyilmemelidir. Dans kursunun son dersine ise gelinin düğünde giyeceği ayakkabı ve tarlatan ile gelmesi iyi olacaktır. Böylece çift düğün günü nasıl dans edeceklerinin de provasını yapmış olurlar. Pek çok çift dans kursuna giderken kendilerini gergin hissetse de dans derslerine başladıktan sonra rahatlamaya başlayacaktır.