Düğün Çiçeği Nasıl Seçilmeli?

Düğün ile alakalı bütün ayrıntılar incelendikten sonra sıra işin en eğlenceli kısmına gelir. Çünkü hemen her kadın çiçekten hoşlanır. Pek çok farklı çeşit, renk ve koku arasında en uygun olanları seçerken aynı zamanda düğün stresinden kendilerini uzaklaştırabileceklerdir.

Gelinler İçin El Buketleri

Düğünün en güzeli olan gelinin görüntüsünü tamamlayan şey ise elindeki bukettir. Her bir fotoğrafta gelinin yanında olacak olan bu buket genel olarak düğünün de temasını belirleyen etkenlerden bir tanesidir. El buketinin rengine, detaylarına ya da şekline bakılarak çok daha kolay bir şekilde düğün teması hazırlanabilecektir. Özellikle de son dönemlerde ortaya çıkan yeni buketler ile gelinlerin seçimi çok daha zor.

Gelin Buketi Nasıl Seçilmeli?

Düğün teması belliyse, mekandaki baskın renkleri üzerinde barındıran bir gelin buketi hazırlanabilir. Bunun dışında eğlenceli bir gelinseniz buketiniz de aynı şekilde eğlenceli bir şekilde hazırlanabilecektir. Düğün sonrasında gelinler buketlerini yakın arkadaşlarına attıkları zaman buketi alacak kişi hem bu güzel buketi saklayabilecek hem de arkasındaki muzip anlam ile keyiflenebilecek.

Düğün Mekanında Nasıl Çiçekler Kullanılır?

Mekan içerisinde çiçek kullanmak için yalnızca hangi renklerin kullanıldığına dikkat edilmesi yeterli olacaktır. Görsel hafızanıza güvenmiyorsanız, mekanın fotoğraflarını çekebilirsiniz. Daha sonrasında çiçekçi ile görüşürken istenilen şeyler belirtildikten sonra mekanın fotoğrafları gösterilir. Böylece tam anlamıyla istenilen başarılı sonuçlar da elde edilmiş olacaktır.

Düğün Çiçeği Nasıl Seçilmeli

Düğün Arabasının Çiçeklerle Süslenmesi

Düğün arabasının süslenmesi konusunda dikkat edilmesi gereken şeylerden bir tanesi nasıl bir konsept istendiği. Bazı çiftler düğün arabasının kaportasına bebek koymak isterken bazıları gelin ve damat figürleri ile araçların süslenmesini isterler. Nasıl tarzda bir süsleme yapılırsa yapılsın fark etmez, burada önemli olan şey aracın ve düğünün renklerine uygun seçimler yapmak olmalı.

Aksesuarlarda Çiçek Esintisi

Genellikle gelinler çiçekleri yalnızca buketlerinde kullanmayı tercih ediyorlar. Ancak özellikle de bu sezon çiçeklerin kullanım sınırları genişlemeye başladı. Özellikle de gelin saçı yapılırken kullanılan çiçekler ile kadınlar romantik görünümlerini başarılı bir şekilde tamamlıyorlar. Birçok kadın düğününde küçük boyuttaki çiçekleri saçlarında kullanmayı tercih etmekte.