Doğru Düğün Fotoğrafçısını Seçin

Düğün fotoğrafçısı seçimi özellikle de son dönemlerde çok büyük bir öneme erişmiş durumda. Ancak doğru bir düğün fotoğrafçısını seçmek için önce onunla uyum içerisinde olmak gerekmekte.

 

Fotoğrafçı Seçerken

Çiftlerin bu esnada hislerine güvenmesi büyük bir önem taşıyor. Fotoğrafçı ile yalnızca bir gün çalışsalar da bu gün çok fazla iş yapılacaktır. Dolayısıyla çift ile fotoğrafçı arasında uyum sağlanması gerekiyor.

 

Çekimler İçin Ne Zaman Fotoğrafçı Seçimi Yapılmalı?

Konusunda uzman olan bir fotoğrafçının ajandası her zaman doludur. Bundan dolayı da düğün öncesinde 6 ay ile 1 yıl arasında zaman varken fotoğrafçı seçiminin yapılması ve irtibata geçilmesi gerekmekte.

 

Düğün Çekimlerindeki Yeni Trendle

Çiftlerin kendilerini belirli bir konsept içerisinde tutmaya çalışması sonrasında ortaya istenilenden çok farklı görüntüler çıkacaktır. Bunun yerine yapılması gereken şey mümkün olduğunda doğal karelerin yakalanması. Aksi bir durumda çiftler poz vermeye zorlanacakları için ortaya düşünülenden kötü karelerin çıkmasına neden olacak ve fotoğraflar istenileni veremeyecektir.

 

Mekan Çekimleri Arasından Nasıl Seçim Yapılır?

Burada önemli olan şey çiftin ne istediği. Kimi çiftler kendilerini dış mekanlarda kimisi ise iç mekanlarda kendini rahat hisseder. Kimisinin ise çok uzun zamandır bu konuda hayalleri vardır. Dolayısıyla nasıl bir çekim isteniyorsa, fotoğrafçılar ile yapılacak görüşmeler esnasında bu istekler belirtilmelidir. Fotoğrafçılar da bu isteklere uygun fiyat listesini kişilere iletecektir.

 

Gelin – Damat Çekimine Nasıl Hazırlanılır?

Yapılacak çekimler öncesinde çiftlerle görüşülür. Bu görüşme esnasında çekimlerin ne zaman başlayacağı gibi konular hakkında planlamalar yapılır. Daha sonrasında çekim günü geldiğinde de gerekli olan ekipmanlar ile fotoğrafçı gelerek çekim işlemlerine başlar. Çiftlerin kesinlikle kendilerini bu konuda kasmamaları gerekmekte. Çekimler ne kadar doğal olursa, ortaya çıkacak sonuçlar o denli güzel olacaktır.

ayse-kaya_dugun-fotograflari-hakkinda548b1ddd41f39

Düğün Çekimleri İçin Ne Hizmetler Veriliyor?

Bazı fotoğrafçılar yalnızca dış mekan çekimleri yaparlar. Ancak bazıları farklı çekim paketleri hazırlar. Bu paketlerin içerisindeki konular ile alakalı gerekli olan değişimler fotoğrafçılar ile çiftler arasında konuşularak hallediliyor. Böylece çiftler en mutlu günlerinde kendi istedikleri gibi fotoğraf çekimleri yapabiliyorlar.