Dış Mekan Çekimi İçin Öneriler

 Düğün öncesinde çiftin albümlerinde yer etmesi adına yapılan dış mekan çekimleri son dönemlerde hiç olmadığı kadar ön plana çıkmaya başladı. Çiftler artık düğün öncesinde fotoğraf stüdyosuna giderek çekimlerini yaptırmıyor. Bunun yerine beğendikleri yerlere giderek buralarda çekimlerini yaptırıyor.

 

Fotoğraf Çekimi Nasıl Organize Edilir?

Dış mekan çekiminde en önemli olan şey doğru fotoğrafçıyı seçmek. Bunun için ilk olarak araştırma yapılmalı, fotoğrafçıların portföyleri incelenmelidir. Sorulacak sorulara istenilen cevapları veren fotoğrafçılar ile istenilen kaliteli çekimler rahatlıkla gerçekleştirilebilecektir.

 

Fotoğrafçı İle Ne Zaman İrtibata Geçilmeli?

Düğün tarihi belli olmadan fotoğrafçı seçimi yapmak pek çok sorunu beraberinde getirecektir. Bunu engellemek adına öncelikli olarak mekan ve tarih belirlemesi yapılmalı, sonrasında da dış mekan çekimleri için fotoğrafçı arayışına girilmelidir.

2460875-fotografci

Dış Mekan Çekiminde Tercih Edilen Konseptler

Çiftler gerek yurtdışında gerekse ülkemizde pek çok farklı çift tarafından kullanılan konseptleri araştırıyor ve seçimlerini bunlar arasından yapmaya özen gösteriyor. Herkesin seçtiği konseptleri kullanmak istemeyen çiftler mümkün olduğu kadar yalnız olacakları mekanlar arasından seçimlerini yapıyor. Hafta içi bir günde yapılan bu çekimler sayesinde ortaya istenilen tarzda kaliteli çekimler çıkmış oluyor.

 

Doğallık Önemli

Kimi fotoğrafçılar sürekli olarak gelin ve damadın poz vermesi adına müdahalede bulunuyor. Ancak birçok çift böylesi durumda kendini oldukça rahatsız ediyor ve bu da onların çektikleri fotoğraflara yansıyor. Kaliteli bir fotoğrafçı mümkün olduğu kadar doğal pozların verilmesini istiyor. Bu sayede çiftler dış mekan çekimlerinde kendilerini rahat hissedecektir. Rahat, eğlenceli bir ortamda yapılacak çekimler ise tahmin edilenden çok daha güzel fotoğrafların ortaya çıkmasını sağlamış olacaktır.

 

Dış Mekan Çekimlerinde Önemli Olan Şeyler

Çiftlerin kesinlikle doğru bir mekan seçimi yapması gerekiyor. Aşırı kalabalık yerlerde yapılacak çekimler çok zor geçebilir. Bunun yerine çift için özel bir anlamı olan yerler arasından seçim yapılabilir. Ayrıca dış mekan konusunda kararsız olan çiftler fotoğrafçı ile birlikte mekan seçimi yapabilirler. Çünkü pek çok fotoğrafçı bu konuda zaten uzmandır ve bundan dolayı en uygun mekanın hangisi olduğu konusunda çiftlere yardımcı olur.