Davetiyelere Neler Yazılır?

 Çiftlerin insanları düğünlerine davet etmek adına davetiyeleri kullanır. Bunların içerisinde de herkesin bildiği sözler yazılır. Ancak son dönemlerde çiftler nasıl ki davetiyelerini farklı şekillerde tasarlıyorlarsa aynı şekilde davetiye sözleri de farklı şekillerde değişim gösterebiliyorlar.

 

Komik Tarzda Davetiye Sözleri

Eğlenceli tarzda bir davetiye hazırlamak isteyen çiftler bunun için davetiye tasarlayan kişilerden yardım alacakları gibi kendi sözlerini de davetiyelerde kullanabiliyor. Burada önemli olan şey kişinin insanları kendi düğünlerine çağırırken bir taraftan sevgilerini diğer bir taraftan da düğün zamanlarını karşı taraftaki kişilere iletebiliyorlar. Üstelik bu tarz davetiyelerde esprili bir şekilde düğün içerisinde yapılacak şeyler anlatılabilir. Ayrıca çiftlere en fazla sorulan sorulara da yine davetiye üzerinden cevap verebilirler. Bu tarz davetiye sözleri rengarenk ve karikatürize davetiyelerde kullanılabilir.

_ilginc_davetiyeler_farkli_davetiye_komik_karikaturlu_dugun_davetiyesi_087

İddialı Tarzda Davetiye Sözleri

Burada çiftlerin kendilerine güvenlerini görmek mümkün. Yazılan sözlerde genel olarak çiftlerin ömür boyunca sürecek mutlulukları anlatılır ve bu mutlu günde sevdiklerinin de onlarla birlikte olmaları istenir. Burada komik davetiye sözlerindeki gibi bir dil kullanılmaz, resmilik hakimdir. Kişiler bu davetiyelerinde hayatları boyunca sürecek güzel günlerinin ilk gününde sevdikleri insanlar ile birlikte olma isteklerini belirtirler.

dugun.davetiyesi1b-700x400

Şairane Tarzda Davetiye Sözleri

Şiir gibi bir ilişkiye sahip olduğunu düşünen çiftler bu tarz sözleri kullanabilmektedir. En bilinen ve sevilen şairlerin sözleri kullanılabileceği gibi kendi sözlerini de davetiyelerinde rahatlıkla kullanabilirler. Normalde pek çok şiirde olduğu gibi burada da önemli olan şey, kafiye. Genellikle böylesi davetiyelerde 3 4 cümle kullanılır. Eğer ki kişilerin kendilerine ait bu tarz yetenekleri bulunmuyorsa da sorun değil, şimdilerde gerek davetiye firmalarında gerekse yapılacak çok ufak bir araştırma sonrasında pek çok farklı seçenek ortaya çıkacaktır.

davetiyee_

 

Klasik Tarzda Davetiye Sözleri

Konu davetiye olduğu zaman herkesin aklında bilindik bazı sözler bulunmaktadır. Bunlar genellikle kısa ve insanlara yapılacak düğünlerini haber verecek şeyleri yazdırırlar. Klasik tarzdaki davetiyelerde genel olarak yazılan şeyler yapılacak düğün töreninde kişileri görmenin çifti mutlu edeceğidir. Böylesi davetiye sözlerinin kullanılacağı davetiye modelleri de klasik tarzda hazırlanmaktadır.

Siradisi-Davetiyeler