Davetiye Seçiminde Bunlara Dikkat

Davetiye seçmek pek çok çift için ilk başlarda çok kolay görülür. Çiftlere göre bir davetiye firmasına gidilecek ve buradaki davetiye modelleri arasından çok kolay bir şekilde seçim yapılacaktır. Ancak firmaya gidildiği ya da araştırmalara başlandığı zaman işler değişir. Çünkü özellikle de son dönemlerde binlerce farklı davetiye hazırlanıyor. Dolayısıyla seçim hiç olmadığı kadar zor.

Davetiyenin Modeli ve Tasarımı

Seçilecek olan davetiyenin göze hitap etmesi gerekmektedir. Davetiyeyi alacak olan kişiler böylece davetiye sayesinde nasıl bir düğüne geleceklerini de öğrenmiş olurlar. Dolayısıyla temaya göre davetiye seçilmesi gerekmektedir.

Davetiye Sayısı

Her aileye bir adet davetiye verilmelidir. Bekar kişilere ise birer tane davetiye verilir. Tabi ki kesin sonuç hesaplandıktan sonra %10 yanılma payı bulunuyor. Yani 100 kişiye davetiye verileceği hesaplanıyorsa, en az 110 tane basılmalıdır.

Davetiyenin Kağıdı

Davetiyenin tasarımını gösterecek şeylerin başında kağıdın türü gelmektedir. Düz, ince, kalın, dokulu kağıt tipleri arasından en uygun olanlardan bir tanesi seçilmeli. Ancak ince kağıt seçimi oldukça riskli. Çünkü kağıdın inceliğinden dolayı tasarım istenilenden çok daha düşük kalitedeymiş gibi bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

Düğün ve Nikahı Doğru Belirtin

Çiftlerin bazıları nikah ve düğünlerini aynı anda yaparlar. Bazıları ise ilk olarak nikahlarını yapar, daha sonrasında da düğün yapmayı tercih ederler. Ancak yanlış davetiye basımı sonrasında kişiler gerekli bilgileri davetiyenin üzerinde göremedikleri için nikaha ya da düğüne gidemezler. Böylesi bir durumun oluşmasını engellemek adına davetiye içerisinde kişilerin tam olarak görecekleri bir şekilde nikah ve düğünleri ile alakalı bilgileri yazmaları gerekmektedir. Kişiler bu sayede hiçbir şekilde tarihler ile alakalı hiçbir soru işareti yaşamadan düğün ve nikah bilgilerine erişirler.

Davetiyelerin Fiyatları

Doğal olarak çiftler davetiyelerini seçerken kendilerine fiyat olarak en uygun olan davetiyeler arasından seçim yapmaya özen gösterirler. Düğün için davetiye seçimi yapılırken ilk olarak bu konuda ayrılmış olan bütçeyi ayarlamalı ve daha sonrasında da bu bütçe içerisinde en uygun sonuçları veren davetiye modelleri arasından seçimlerini çok daha etkili bir şekilde yapabileceklerdir.