Damatlıklar İle Kusurları Kapatmak

Düğün gününde en zarif ve şık halleri ile insanların karşısına çıkmak isteyen çiftler bunun için ciddi anlamda araştırmalar yaparlar. Herkesin ufak tefek kusurları olabilir. Dolayısıyla damatlar kendi kusurlarını örtmek adına kendilerine en uygun damatlık modellerini seçebilirler. Seçilecek bu damatlıklar ne kadar iyi araştırılırsa, ortaya çıkacak olan sonuç da o denli mükemmel olacaktır. Eğer ki hazır olarak satılan damatlıklar arasından istenilen tarz bulunamıyorsa, o zaman kişinin vücut tipine uygun bir damatlık diktirilmelidir.

Fit Bir Görünüme Erişmek İçin

Fazla kilolarından şikayetçi olan damatların kruvaze takımlar seçmesinde fayda var. Ceketli, ön kısmı üst üste binen takımlar şimdilerde en sevilen parçalar arasında. Üstelik kruvaze takımlar sayesinde göbek kısmı istenildiği gibi kamufle edilebiliyor. Ancak damat adayları bu tarz modelleri tercih ederken mümkün olduğu kadar genç takımlar arasından seçimlerini yapmalı. Çünkü bazı erkekler modası geçmiş kruvaze takımlar arasından seçimlerini yapıyor. Bu da onları fit bir görünümden uzakta, demode bir havaya bürünecekler.

Doğru Aksesuarları Kullanın

Göbek kısmını gizlemek isteyen damatlar ceketlerin içerisinde yelek giyebilirler. Yelek seçimi yaparken de genel olarak düz renkler seçilmeli. Bununla birlikte damatlıkla uyumlu renklere sahip kuşaklar da korsaj görevi görecektir. Burada dikkat edilmesi gereken şey ise kuşağın kalın olması. İnce olacak kuşak hareket esnasında katlanacaktır. Bu durumda ise ortaya tahmin edilenden çok daha kötü bir görünüm çıkmış olur.

Damatlıklar İle Kusurları Kapatmak

Gelinle Uyumlu Olun

Aşırı zayıf damatlar gelinin yanında sönük kalır. Dolayısıyla damatların geniş kesimli pantolonlar seçilmeli. Ancak kesinlikle boyun çok fazla dökülmemesi gerekir. Zayıf damatlar renk ve desen seçiminde ise özgürler. Gelinin seçmiş olduğu gelinliğe uygun tarzda hazırlanacak damatlıklar sayesinde

Yüksek Ökçeli Ayakkabıları Seçebilirsiniz

Özellikle de smokin giyen kişilerin bu tarzı tamamlamak adına rugan ayakkabılar arasından seçim yapmaları gerekmekte. Kendine uygun bir ayakkabı bulmakta zorlanan kişiler isterlerse kendilerine uygun ayakkabıları özel olarak hazırlatabilirler. Gelinin topuklu ayakkabı giymesi sonrasında boy farkı meydana geliyorsa dışarıdan hiçbir şekilde belli olmayan içten topuklu ayakkabılar hazırlanabilmekte.