Damatlık Türleri

Bir erkeğin kendi düğününde ışıldaması için öncelikli olarak hangi tarz bir damatlık seçmesi gerektiğini bilmesi gerekmektedir. Aksi bir durumda ne yazık ki çok yüksek meblağlar ödenerek satın alınan damatlıklar istenilen görüntünün elde edilememesine neden olabilir. Böylesi durumların meydana gelmesini engellemek adına mutlaka damatlık çeşitlerini inceledikten sonra karar vermeniz gerekiyor.

Şık Smokinler

Asil duruşu ve keskin hatları ile smokinler genel olarak resmi ve klas düğünlerde kullanılmakta. Balo, otel ya da tarihi mekanlarda yapılacak düğünlerde erkekler kendilerine en uygun smokinleri seçebilir. Fraklar ile aynı kategori içerisinde yer alsalar da smokinler çok daha rahattır.

Takım Elbiseler

Düğünde smokin kullanmak istemeyen damatlar çok geniş bir yelpazesi bulunan takım elbiseleri arasından istediklerini tercih edebilirler. Katı kuralları olan parçaları kullanmak yerine kravatını, ayakkabısını, kol düğmesini kendi istediği tarza göre seçebilecektir. Dolayısıyla tamamen kendine ait bir tarzı olan erkeklerin düğünü için tercihi takım elbiselerden yana olmalı.

Resmi Tarzdaki Düğünler İçin Frank

Düğününü resmi bir şekilde yapmak isteyen kişilerin tercihi ise genelde fraktan yana oluyor. Resmi davetlilerin ve aile büyüklerinin bulunduğu düğünde smokin yerine frak kullanmak oldukça etkili sonuçların ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Çünkü bu tarz fraklar bir taraftan insanlara sunulan saygıyı diğer bir taraftan da kişilerin kendi geleneklerine olan bağlılıklarını göstermektedir. Bundan dolayı da damatların kendi vücut tiplerine tam olarak oturan fraklar içerisinden beğendiklerini seçebilirler.

Yaz Düğünleri İçin Keten Takımlar

Resmi bir düğün yerine plajda ya da kırda düğün yapmak isteyen damatlar keten takımlar içerisinden dilediklerini kullanabilirler. Bu tarz takımlarda kol düğmeleri ya da kravat gibi aksesuarlar kullanılmaz. Dolayısıyla damatlar bunları giydikten sonra düğünlerinde oldukça rahat olacaklar.

Farklı Seçenekler

Düğünlerini klasik bir tarzdan çok arkadaşları ile eğlenceli şekilde kutlamak isteyen gelin ve damatlar buna uygun farklı şeyleri tercih edebilirler. Klasik pantolonlar, kotlar, pantolon askıları, papyonlar, fular ya da yaka çiçekleri ile gelin damat diledikleri gibi bir kombin hazırlayabilirler. Burada en önemli olan nokta, konsepti doğru belirlemek.