Damatların Düğüne Hazırlanışı

Düğün için yapılması gereken şeylerin çok fazla olmasından dolayı damatlar bu dönemde çok büyük bir stres altına giriyorlar. Gelinler bu dönemde kendi kıyafetleri, düğün süslemeleri ile alakalı şeylerle uğraştıkları için damatlara çok fazla yardım edemezler. Böylesi durumlarda damatların kendi başlarına hazırlanmaları gerekir.

Düğünden 4 Ay Öncesi

Düğünde ne giyileceğine karar verilmesi gerekmekte. Vücuda en uygun olacağına inanılan tarzda bir model seçilmeli. Kataloglara bakılarak hangi damatlık modellerine bakılarak fikir edinmeye başlanılabilir.

Düğünden 3 Ay Öncesi

Alınacak damatlıklar arasından seçim yapmaya başlanılmalı. Hangi damatlık modellerinin üzerinize tam olarak oturduğunu görebilirsiniz. Damatlığın seçilmesinin bu denli önemli olmasındaki en büyük etkenlerden bir tanesi ise daha sonrasında düğün ile alakalı işlere ağırlık verileceğinden damatlık seçiminin doğru bir şekilde yapılamayacağı. Çünkü kimi zaman insanlar istedikleri modeldeki damatlıkları bulamaz ve kendilerine uygun bir modeli diktirmek isterler.

Düğünden 1 Ay Öncesi

Damatlığın son provası bu dönemde alınır. Böylece kilo değişiklikleri ya da tadilat işlemleri için yeterli vakte sahip olunur.

Düğünden 1 Hafta Öncesi

Saçların kestirilmesi yetmez, damatların mutlaka manikür yaptırmaları gerekiyor. Her ne kadar oldukça garip bir düşünceymiş gibi gelse de artık erkekler de manikür yaptırıyor. Bu sayede erkekler yalnızca giyimleri ile değil baştan aşağıya istedikleri gibi mükemmel bir görüntüye erişmiş olacaklar.

Son Hazırlıklar

Düğün gününde giyilecek kıyafetler kuru temizlemeye verilmeli. Kullanılacak araç kiralanacaksa bu konudaki son hazırlıklar da yapılmalı.

Düğünden 1 Gün Öncesi

Damatlık set olarak satın alındıysa tüm parçaların eksiksiz olarak verildiğinden emin olunmalı. Yedek gömlek ve iç çamaşırı hazırlanmalı. Smokin kiralanacaksa teslim alınmadan bir gün öncesinde gerekli kontroller yapılmalı. Düğün sonrasında hemen balayına gidilecekse balayı bavulunun da 1 gün öncesinde hazır olması gerekmekte.

Düğün Günü İhtiyaç Çantası

Düğün gününde ihtiyaç duyulacak her şeyin bir çanta içerisinde yer alması gerekiyor. hediyeler, taklar, alyanslar, tıraş takımı, saç şekillendirici, iç çamaşırı, damat ayakkabısı, saat, losyon gibi ürünlerin tamamının bu çantanın içerisinde yer aldığını kontrol etmekte fayda var. Böylece sorunsuz bir şekilde düğüne hazırlanılmış olacak.